Списання дебіторської заборгованості при ліквідації підприємства

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Списання дебіторської заборгованості при ліквідації підприємства

Час прочитання: 3 хв.

Під час створення власного підприємства в громадян не часто виникають думки про його можливу ліквідацію, проте життя завжди вносить свої корективи і будь-який бізнес від цього не застрахований. Це може бути обумовлено різними факторами такими як: зміни в ринкових умовах ведення підприємницької діяльності, внутрішні та глобальні кризи в державах або бойові дії тощо. У процесі такого важливого періоду, коли фактично вирішується питання стосовно ліквідації юридичної особи одним із важливих кроків є оптимізації фінансового стану самого підприємства шляхом списання дебіторської заборгованості. В чому і вбачається актуальність даної тематики. У цій статті ми детально розглянемо як списати дебіторську заборгованість при ліквідації підприємства відповідно до норм чинного законодавства України.

Що розуміти під поняттям дебіторська заборгованість юридичної особи?

Звернувшись до наказу МФУ “Про затвердження Національного положення (стандарту)” від 08 жовтня 1999 року № 237 зможемо відшукати наступне визначення дебіторської заборгованості, а саме - сума  заборгованості дебіторів підприємству на певну дату.

 Дебітори - це обовʼязково фізичні або юридичні особи.

Інакше кажучи, ця заборгованість виникає внаслідок укладених договорів з фізичними чи юридичними особами, коли товари чи послуги надані, але оплата за них ще не надійшла до кінцевого отримувача. Для підтримання ліквідності підприємства і забезпечення стабільності фінансового стану важливо ефективно управляти цією дебіторською заборгованістю, регулярно контролюючи строки оплати наданих послуг чи товарів, вживаючи при цьому відповідних заходів для її стягнення.

В яких випадках можна списати дебіторську заборгованість при ліквідації юридичної особи?

Коли у підприємства є ознаки того, що воно не виконає свої поточні боргові зобовʼязання перед кредиторами, а також минув строк позовної давності щодо їх стягнення, то таку заборгованість можна визнати безнадійною.

Крім того, безнадійна дебіторська заборгованість для юридичних осіб також визнається у випадках коли:

  • підприємство має боргові зобовʼязання перед кредиторами, але пройшов строк позовної давності для звернення до суду, щоб їх стягнути (3 роки);
  • підприємство має грошову суму залишкового фонду лотереї станом на 31 грудня поточного року;
  • підприємство має актив у вигляді корпоративних прав або не боргових цінних паперів, емітента яких визнано банкрутом або припинено як юридичну особу у зв'язку з його ліквідацією;
  • підприємство має боргові зобовʼязання перед кредиторами, які неможливо стягнути через недостатність майна, проте за умови, що такі дії із примусового стягнення майна боржника не призвели до повного погашення заборгованості;
  • підприємство має боргові зобовʼязання перед кредиторами, які неможливо стягнути в силу настання обставин непереборної сили чи форс-мажору, підтверджених у порядку чинного законодавства України;
  • заборгованість суб'єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв'язку з їх ліквідацією.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Таким чином, якщо юридична особа ліквідується та її заборгованість підпадає під ознаки безнадійної, то такі борги підприємства підлягають списанню.

Якщо ви хочете ліквідувати підприємство і хочете при цьому списати його дебіторську заборгованість, то в такому випадку звертайтесь до досвідчених юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша команда досконало володіє знаннями у сфері податкового та фінансового права, а також має відповідний досвід у веденні подібних справ, що на практиці допомагає вирішити списання заборгованості юридичної особи.

Ми гарантуємо вам професійний підхід, конфіденційність та результативність у досягненні ваших цілей. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація