Списання боргу за кредитом законним способом

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Списання боргу за кредитом законним способом

Час прочитання: 3 хв.

Списання боргових зобовʼязань за кредитами завжди є актуальною тематикою. Це пояснюється тим, що громадяни України активно користуються кредитними картками, проте не завжди в змозі погашати заборгованість, що на них утворюється. Як наслідок це призводить до накопичення обовʼязкових платежів, включаючи відсотки, пеню та інші штрафні санкції, які фінансова установа застосовує до боржників по кредитним договорам. Проте на практиці існують законні механізми списання такої заборгованості, хоча не всі про них на сьогодні знають. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики. А тому у цій статті ми поговоримо про те, як списати заборгованість за кредитом законним способом, при цьому враховуючи положення нормативно-правових актів України.

Що таке поняття списання кредиту?

Списання кредиту - це юридична згода фінансової установи на те, що заборгованість по кредиту не буде погашена боржником. На практиці це в першу чергу гарантує те, що особа не буде зіштовхуватися із судовими процесами примусового стягнення утвореної заборгованості, включаючи відсотки, пеню та інші штрафні санкції.

Також слід розуміти, що фінансова установа може списати боржнику кредит в повному обсязі або частково.

В повному обсязі фінансова установа анулює заборгованість, яка виникла у боржника безпосередньо і по тілові кредиту (основна частина боргу), і по відсотках, що утворились. А у випадках, коли фінансова установа списує щось одне, то тоді таке списання заборгованості слід вважати частковим.

Варто зазначити, що часткове списання заборгованості є найпопулярнішим варіантом розвитку подій, оскільки в такому разі банк має можливість повернути хоча б частину фінансового капіталу, яку надав боржнику.

Як можна списати кредит у 2024 році?

На сьогодні законодавство виділяє такі способи списання кредиту:

  • Процедура банкрутства. Підходить як юридичним, так і фізичним особам, проте кожен із них має свої особливості на практиці, що визначені Кодексом України з процедур банкрутства. Після визнання господарським судом заборгованість боржника може бути списана як частково, так і повністю, залежно від обставин по справі.
  • Смерть боржника. У цьому випадку борги можуть анулюватись, якщо спадщину ніхто не прийме із спадкоємців, адже за законом вони успадковують не тільки майно після померлого, а й наявні його боргові зобовʼязання.
  • Визнання недійсним кредитного договору. Якщо ви звернетесь до суду і він встанове, що кредитний договір підписала особа, що немає повної цивільної дієздатності, або волевиявлення позичальника на підписання договору не було добровільним, або зміст самого договору суперечить чинним вимогам законодавства, то в такому випадку його можна визнати недійсним. Як наслідок це призведе до анулювання будь-якої заборгованості по договору.
  • Недієздатність чи інвалідність особи. Якщо громадянин отримав інвалідність 1 або 2 групи, що унеможливлює його повноцінно виконувати трудову функцію, то в такому випадку потрібно звертатися до суду та прохати останнього про списання заборгованості по кредиту. Суд розгляне всі докази по справі та може частково або повністю задовольнити вимоги позивача.
  • Настання форс-мажорних обставин. Якщо кредит було отримано для придбання майна котре було знищено чи пошкоджено внаслідок військових дій в судовому порядку можна звільнити боржника від сплати заборгованості по кредиту.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Ви хочете списати заборгованість, яка утворилася по кредиту? В такому випадку вам не обійтись від допомоги від фахових юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда володіє не тільки знаннями в галузі фінансового та банківського права, а й має значний досвід роботи із списання заборгованості по кредиту. А тому не зволікайте та звертайтесь за допомогою саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація