Фото: Списання боргу банком по кредиту – процедура банкрутства в Україні

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Списання боргу банком по кредиту – процедура банкрутства в Україні

Час прочитання: 3 хв.

В Україні процедура списання боргу банком по кредиту стала актуальною темою для багатьох громадян і підприємств у зв'язку з економічними труднощами, що виникають в умовах активних бойових дій в країні. Значна кількість людей знаходяться в ситуації, коли виплати по кредитам неможливо здійснювати через настання різних життєвих обставин і вони шукають можливості врегулювання свого фінансового становища. Однією із таких можливостей є процедура банкрутства як для фізичних, так і юридичних осіб, що дозволяє спробувати відновити свою фінансову спроможність, а також частково чи повністю списати борги по кредитному договору. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики. А тому у цій статті ми розглянемо як фінансова установа може списати борг по кредиту через процедуру банкрутства в Україні.

Що таке банкрутство?

Банкрутство - це юридично визначена ситуація, в якій господарський суд приймає рішення про неспроможність боржника відновити свою здатність до виконання фінансових зобов'язань, за допомогою процедури санації та реструктуризації, та сплатити грошові вимоги кредиторів інакше, ніж шляхом застосування ліквідаційної процедури.

У справах про банкрутство боржником може бути як юридична особа, включаючи ФОП, так і фізична особа, які не можуть належним чином виконувати свої фінансові зобовʼязання перед кредитором, термін виконання яких настав.

Як списати борги по кредиту через банкрутство для юридичних осіб?

Для початку юридичній особі в особі боржника потрібно звернутися до господарського суду із заявою про відкриття справи про банкрутство та необхідним пакетом документів, разом з тим це може зробити й фінансова установа в особі кредитора. Після розгляду цієї заяви суд приймає рішення про відкриття провадження по справі, а також одночасно вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів, який буде діяти до кінця розгляду справи, припиняє нарахування відсотків та застосування штрафних санкцій. Потім розпочинається процедура розгляду справи із призначенням арбітражного керуючого та виконанням трьох основних етапів:

  • розпорядження майна;
  • санації;
  • ліквідаційної процедури.

Таким чином, суд спробує відновити фінансову спроможність боржника через реалізації плану санації, а потім вже тільки буде переходити до ліквідації підприємства.

На останньому етапі, коли вже і проходить ліквідація юридичної особи, відбувається часткове або повне списання боргів боржника та задоволення вимог кредиторів (зазвичай в меншому обсязі, ніж становлять їхні вимоги по справі).

Як списати борги по кредиту через банкрутство для фізичних осіб?

Фізична особа, яка бажає розпочати процедуру банкрутства може реалізувати це право через подання заяви до господарського суду одночасно із дотриманням таких умов:

  • якщо фізична особа припинила виконувати свої зобовʼязання перед кредитором по сплаті щомісячних платежів у розмірі понад 50 % або погашати кредит в цілому;
  • наявність інших поважних обставин, що підтверджують той факт неспроможності фізичної особи виконувати свої боргові зобовʼязання перед кредитором або здійснювати поточні платежі.

Варто зазначити, що до складу грошових вимог не відносяться неустойка (штраф, пеня) та інші штрафні санкції.

Важливо! Фінансова установа в особі кредитора не має права ініціювати процедуру банкрутства особисто або через свого представника, навіть у тих випадків коли існує безспірна заборгованість. Таким правом наділений лише боржник.

В результаті, коли фізичну особу визнають банкрутом по справі, суд ліквідує всі її боргові зобовʼязання перед кредитором.

Якщо ви хочете списати борг по кредиту через процедуру банкрутства в Україні, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша команда спеціалізується на розгляді таких справ, а тому ми зможемо якісно вас проконсультувати та допомогти у вирішенні супутніх питань. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація