Списання боргів за електроенергію, водопостачання, газ, опалення

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Списання боргів за електроенергію, водопостачання, газ, опалення

Час прочитання: 3 хв.

Кожен громадянин України стикається з необхідністю сплачувати за комунальні послуги, такі як постачання газу, електрики, води та опалення. Однак через певні життєві обставини, зокрема фінансові негаразди, втрату роботи чи проблеми зі здоров'ям, дехто може опинитися в ситуації, коли не має змоги вчасно розраховуватися за ці послуги. Внаслідок цього у них накопичуються борги перед комунальними службами, які з плином часу стають істотним тягарем. Така ситуація може спричинити додатковий фінансовий стрес, ускладнюючи вихід зі скрутного становища та погашення заборгованості.

Як дізнатися про заборгованість за комунальні послуги?

Для своєчасної сплати боргів за комуналку необхідно регулярно відстежувати стан свого особистого рахунку.  

Найпростіший спосіб - звернутися до свого ЖЕКу або ОСББ, назвавши адресу та прізвище особи, на яку оформлено особовий рахунок.

Також інформацію про борги можна отримати від операторів "Укрпошти" чи працівників банківських відділень, де проводяться комунальні платежі. Зокрема, більшість великих банків ("ПриватБанк", "Ощадбанк" тощо) надають такі дані в мобільних додатках у розділі комунальних розрахунків.

Крім того, відстежити заборгованість можна через особистий кабінет на офіційному веб-сайті постачальника комунальних послуг.

Важливо! Своєчасна сплата боргів за житлово-комунальні послуги допоможе уникнути нарахування штрафних санкцій та інших наслідків, передбачених чинним законодавством України.

Коли можливе списання боргів за комунальні послуги?

Якщо все ж трапилася ситуація, коли у вас накопичилися борги за несплату комунальних послуг, існує шлях до їх списання. Проте, це можна зробити лише за певних обставин і після того, як постачальник комунальних послуг звернеться до суду з позовом про стягнення заборгованості зі споживача. 

Під час судового розгляду справи споживач має право подати клопотання про анулювання своїх боргів. За рішенням суду на користь споживача, борги можуть бути списані у таких випадках:

  • Якщо заборгованість існувала понад тривалий термін - більше трьох років.  
  • Якщо борг виник ще за попередніх власників житлового приміщення і перейшов до нового власника під час придбання нерухомості.
  • Якщо нарахування боргу здійснювалося невідповідно до фактичної площі житла споживача.
  • Якщо споживач офіційно визнаний банкрутом на підставі відповідного судового рішення.

Серйозні наслідки для неплатників комунальних послуг

Боржникам за несплату комунальних послуг загрожують серйозні наслідки у разі рішення суду про стягнення заборгованості. Державний виконавець може:

  • Накласти арешт на майно та рахунки для погашення боргу.
  • Передати відомості про наявні борги до кредитних бюро.  
  • Вилучити нерухомість (у крайньому випадку).

Житлове приміщення, де фактично проживає боржник - останнє, що підлягає вилученню. Однак для вилучення житла, в якому зареєстровані неповнолітні/інваліди, потрібен дозвіл органів опіки та піклування чи окреме рішення суду.

Правова допомога у списанні боргів за комуналку

Важливо усвідомлювати, що можливість списання боргів за комунальні послуги існує виключно за певних обставин та після ретельного судового розгляду справи. Для успішного розв’язання цього питання необхідна кваліфікована юридична підтримка від компанії "Приходько та партнери". Наші адвокати - експерти у сфері боргових зобов'язань, пов'язаних з комунальними послугами. 

Лише професійна правова допомога дозволить максимально ефективно пройти всі необхідні юридичні процедури та домогтися позитивного судового рішення про анулювання заборгованості за комуналку. Звертайтеся до "Приходько та партнери" за детальними консультаціями.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація