E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

СПРОЩЕННЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ

 Як показує статистика, значна частина іноземних громадян, що в’їжджають в Україну планують почати бізнес в Україні, тобто по суті є інвесторами. Звичайно, інвестори не складають переважну кількість іноземців в Україні, однак їх число є значним, що породжує необхідність додаткового врегулювання правил їхнього перебування в нашій державі, з огляду на їх вклад в економіку України та створення валового внутрішнього продукту.

 Так, у даній статті ми поговоримо про нещодавно прийняту українським Урядом постанову від 13.01.2021 року за № 19.

 Метою її прийняття є необхідність збільшення кількості інвесторів, покращення інвестиційного клімату в країні та вдосконалення, у зв’язку із вищезазначеним, процедури розгляду клопотань іноземців, які звернулися для отримання дозволу на імміграцію.

 Так, відповідно до постанови, банки видають іноземцю, довідку про надходження іноземної інвестиції в економіку України, яка містить інформацію про надходження на інвестиційний рахунок такого іммігранта інвестиції у розмірі понад 100 тисяч доларів США з власного закордонного рахунка на поточний рахунок суб’єкта господарювання у нашій країні, де він виступає засновником.

 Така довідка є чинною протягом шести місяців за умови її належного оформлення та підпису керівником банку, а також завіряння її печаткою.

 Таким чином, отримання дозволу на імміграцію є можливим на підставі довідки, що підтверджує перерахування коштів інвестора на поточний рахунок українського підприємства.

 Раніше іноземні інвестори мали спочатку переводити кошти на інвестиційний рахунок в українському банку, а вже потім на рахунок власного підприємства. Така процедура створювала ряд незручностей, а також утворювала фінансові втрати інвестора у вигляді банківських комісій.

 Крім того, задля уникнення зловживань такою можливістю, прийнятою постановою врегульовано, що перед прийняттям рішення про надання дозволу на імміграцію, Державна міграційна служба повинна з’ясовувати, чи не була повернута раніше внесена іноземна інвестиція. Така перевірка відбувається шляхом надсилання відповідного запиту до банківської установи.

 Варто зазначити, що такі кроки держави є надзвичайно позитивним явищем для розбудови потужного економічного потенціалу, особливо в часи світової кризи. Також зауважимо, що певне спрощення процедур з боку держави, повинно супроводжуватися чітким контролем, зокрема напрямків використання таких інвестицій.

 Рекомендуємо іноземцям, які планують отримувати дозвільні документи для законного перебування в України понад строк дії візи чи дозволеного терміну перебування, насамперед, консультуватися із кваліфікованими юристами, оскільки зміни у міграційному праві, зокрема в часи дії карантинних обмежень, є дуже поширеними. Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», наші юристи надають широкий спектр міграційних послуг.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація