СПРОЩЕННЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ ОКРЕМИМИ КАТЕГОРІЯМИ ОСІБ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

СПРОЩЕННЯ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ ОКРЕМИМИ КАТЕГОРІЯМИ ОСІБ

Час прочитання: 2 хв.

Набуття іноземцями громадянства України є однією із найбільш затребуваних послуг, яку бажають отримати нерезиденти. Водночас це є однією із найскладніших процедур, оскільки щонайменше вимагає наявність підстав для такого набуття.

У минулих статтях ми вже розповідали про підстави набуття громадянства України. Хочемо звернути увагу на те, що парламентом прийнято, а Президентом підписано Закон України № 5630 від 07.06.2021 року, яким вносяться зміни до Закону «Про громадянство України». Закон направлений на спрощення процедури набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. Даний Закон також стосується й осіб, які є російськими громадянами та зазнали переслідувань через власні політичні й ідеологічні погляди та переконання.

Спрощення процедури набуття громадянства стосується наступних категорій осіб:

  • особи, що проходили чи проходять контрактну форму військової служби в Збройних Силах України;
  • особи, що несуть військову службу у Збройних Силах України та мають українську державну нагороду;
  • особи, що мають визначні заслуги перед державою;
  • прийняття особи до громадянства становить державний інтерес;
  • іноземці, що зазначені у частині 20 статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;
  • особи, що зазнали політичних переслідувань у державі-агресорі.

Закон поширює свою дію тільки на військовослужбовців ЗСУ. Однак захист територіальної цілісності здійснює також і Національна гвардія, Служба Безпеки. Тому на даний нюанс потрібно звернути увагу.

Закон врегульовує питання подання декларації про відмову від іноземного громадянства для таких категорій осіб. Під декларацією розуміється документ, у якому іноземець засвідчує свою відмову від громадянства (підданства) іншої держави чи інших держав.

Декларація відповідно до законодавчих змін подається разом із заявою про прийняття до громадянства України. Тобто по суті такі законодавчі зміни розширюють перелік підстав за якими іноземці можуть отримати громадянство України. Поряд з цим, на наше переконання, це не спростить значно процедуру його набуття. В будь-якому випадку це займатиме значний проміжок часу, та потребуватиме точності у формальностях заповнення документів та адміністративних процедур.

Крім того варто звернути увагу на прикінцеві та перехідні положення прийнятого Закону, оскільки він містить посилання на події й факти минулого. Так, право подати декларацію про відмову від іноземного громадянства мають особи, які набули громадянство України з 01.01.2018 року до вступу в силу прийнятого Закону.

На наше переконання, нововведення спричинить, на перших етапах, складність їх практичної реалізації. Тому радимо Вам звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою протягом усього періоду оформлення громадянства України.

Юридична компанія «Приходько та партнери» за роки існування на ринку юридичних послуг вирішило сотні кейсів у сфері міграційного права. Звертайтеся, наші спеціалісти вирішать будь-яку Вашу проблему.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація