СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ВИДУ НА ПРОЖИВАННЯ В ТУРЕЧЧИНІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ВИДУ НА ПРОЖИВАННЯ В ТУРЕЧЧИНІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 3 хв.

Туреччина за різними оцінками входить до ТОП-10 країн, де комфортно почуваються українські біженці. Дійсно, ще задовго до повномасштабної війни українці часто їздили до Туреччини на роботу, працюючи там у туристичній та готельно-ресторанній галузях. Тож нині, коли в нашу країну прийшла повномасштабна війна, цілком природною стала тенденція до того, що багато українців вирішили саме в Туреччині шукати захисту та спокійного життя.

З одного боку, це позитивно в психологічному сенсі, адже тамтешні мешканці відомі своєю гостинністю та приязним ставленням до українців. З іншого боку, Туреччина не є членом ЄС, тож поширений у Європі статус тимчасового захисту там не діє. А відтак – потрібно орієнтуватися на тамтешнє законодавство та його можливості.

Якими можуть бути варіанти проживання у Туреччині

Найбільш поширеними підставами для цього є:

  • туристична посвідка на проживання;
  • гуманітарна посвідка на проживання;
  • статус міжнародного захисту.

Розглянемо більш детально кожен з таких варіантів.

Туристична посвідка

Така посвідка ще у довоєнний час була доволі поширеною. Варто відзначити, що по безвізовому режиму громадяни України можуть перебувати в Туреччині до 90 днів. Далі можна отримати туристичну посвідку на проживання, яка діятиме упродовж 2 років. Давайте розглянемо, що можна робити по такій посвідці. Отож, вона дає можливість:

  • жити та подорожувати по Туреччині;
  • лікуватися у місцевих медичних закладах за умови додаткового придбання страховки;
  • придбати авто і навіть отримати посвідчення водія;
  • придбати нерухомість на умовах іпотеки;
  • вести підприємницьку діяльність.

Разом з тим, така посвідка не передбачає можливості працевлаштування. Подібний дозвіл варто отримувати окремо, а для цього ваш майбутній роботодавець має подати ваші документи до відповідного профільного міністерства.

Для того, аби отримати таку посвідку, потрібно підготувати цілий перелік документів – починаючи з діючого біометричного паспорта та закінчуючи страховкою і заповненою на сайті ДМС анкетою.

Туристична посвідка дає можливість вільно їздити до Туреччини та виїздити з неї на час чинності цього документу. Вона може підійти багатьом людям, які прагнуть лишитися в країні більш ніж на 90 днів. Це гарний варіант для тих, хто бажає безперешкодно подорожувати та має достатні заощадження та власний дохід, який не залежить від подальшого працевлаштування в Туреччині. Приміром, може йтися про дистанційну роботу. В інших випадках, коли ви маєте запит на працевлаштування або немає коштів для оформлення усіх необхідних документів, варто подбати про інакші варіанти проживання в Туреччині.

Гуманітарна посвідка

У певній мірі таку посвідку можна назвати схожою до туристичної, але відрізняються терміни. Вона видається не на 2 роки, а на рік. Так як вище вже згадувалося, що для оформлення туристичної посвідки потрібно багато документів, гуманітарна посвідка стає компромісним варіантом, оскільки її оформлення є більш лояльним.

Порівняємо ці посвідки у контексті поширеної ситуації. Уявіть собі маму, яка хоче виїхати з України з дитиною, однак не має на це згоди батька. Один варіант – домагатися такого дозволу через суд, що може зайняти немало часу. Інший варіант – оформити гуманітарну посвідку, для якої цей дозвіл не потрібен.

Ще одна поширена ситуація – коли людина не має біометричних документів, але хоче виїхати до Туреччини, маючи там обсяг прав, наближений до того, який забезпечує туристична посвідка. Тут гуманітарна посвідка теж підійде.

Міжнародний захист

Такий варіант теж доступний. Якщо говорити простими словами, йдеться про статус біженця. Автентичною термінологією це звучить як «вторинний захист». Такий статус у Туреччині українці можуть отримати на рік. Через 6 місяців після подання документів ви матимете змогу працевлаштуватися, не потребуючи додаткового дозволу.

Великий плюс міжнародного захисту – безкоштовне оформлення, безкоштовна страховка, допомога з житлом, можливість відкривати рахунок в банку, можливість отримання дитиною освіти у турецькій школі. Чи є у такому статусі мінуси? Так, вони є теж. Зокрема це обмежене пересування країною (ви житимете в межах однієї провінції) та обмеження при виїзді. Повертаючись в Україну, ви втратите такий статус.

Компанія «Приходько та партнери» – це колектив фахівців, які допоможуть вам розібратися з питаннями міграційного права та забезпечать якісний супровід запитів, пов’язаних з виїздом до Туреччини.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація