СПОРИ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ЧЕРЕЗ ВСТУП ДО ТОВАРИСТВА СПАДКОЄМЦІВ ПОМЕРЛОГО ЗАСНОВНИКА

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

СПОРИ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ЧЕРЕЗ ВСТУП ДО ТОВАРИСТВА СПАДКОЄМЦІВ ПОМЕРЛОГО ЗАСНОВНИКА

Час прочитання: 3 хв.

   Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) в Україні переважно створюються декількома засновниками - фізичними особами. У разі смерті засновника постає питання передачі належних йому корпоративних прав в ТОВ спадкоємцям. Процедура спадкування частки в статутному капіталі не завжди проходить без конфліктів з іншими учасниками.

   Адвокати нашої компанії готові допомогти при необхідності переоформлення корпоративних прав на спадкоємців.
   Процедура проводится у відповідності з вимогами законодавства, зокрема - з Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Головне нововведення в новому законі - це перехід частки в товаристві до спадкоємця без згоди інших учасників (ст. 23 ЗУ «Про ТОВ і ТДВ»). Скликати загальні збори Товариства та голосування щодо вступу нового члена до складу учасників більше не потрібно. При цьому для закріплення своєї частки в статутному капіталі, права на участь в управлінні діяльністю товариства і отримання відповідного доходу слід пройти певну процедуру. Саме через наявність певних нюансів та проходження необхідної процедури при вступі у склад засновників спадкоємців залучення юриста є вкрай необхідним. В такому випадку вирішення спорів, пов'язаних з вступом до складу засновників спадкоємців після смерті засновника, дозволить повною мірою відстояти свої інтереси.

    Законом узгоджено такий алгоритм дій для приєднання до складу засновників спадкоємцю:

  • подати відповідну заяву державному реєстратору;
  • підпис на документі засвідчується нотаріально. Як доказ отримання в спадок корпоративних прав подається копія свідоцтва про спадщину.

   Якщо спадкоємець протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини не подасть заяви реєстратору та його частка в статутному капіталі ТОВ становить менше 50%, інші учасники можуть виключити цього учасника з такого Товариства. Якщо мова йде про частку учасника більше 50%, розглядається рішення про ліквідацію такої юридичної особи. Зміна складу засновників у разі виключення одного з них теж оформляється шляхом державної реєстрації.

 Юридичний супровід та відповідні консультації щодо дій товариства з обмеженою відповідальністю в зв'язку зі смертю засновника також необхідні для врегулювання питання про виплату компенсації спадкоємцю, який не бажає вступати до складу ТОВ.
Згідно з вимогами нового закону, за основу в розрахунках береться ринкова вартість частки станом на день, що передував даті прийняття рішення про виключення на загальних зборах. Протягом 30 днів представники ТОВ повинні повідомити спадкоємця про вартість частки померлого. Спадкоємець має право доступу до фінансової документації підприємства для перевірки розрахунків суми компенсації. Питання виплати компенсації, а також деякі інші аспекти нерідко стають причиною судових розглядів. Законодавством не визначається термін виплати компенсації спадкоємцю при відмові від частки в ТОВ. В даному випадку застосовує загальне правило, зафіксоване в Цивільному кодексі, щодо виконання боржником зобов'язань. Спадкоємець має право в будь-який момент (по закінченню 12 місяців від дати смерті спадкодавця) пред'явити вимоги. У свою чергу, боржник (ТОВ) зобов'язаний виплатити компенсацію протягом 7 днів.

   Судовий порядок вирішення спорів, пов'язаних з вступом до складу засновників спадкоємців після смерті засновника, іноді передбачає стягнення не лише суми компенсації, але ще і додатково офіційного індексу інфляції, плюс 3% річних з розрахунку на період прострочення.
Якщо у Вас виник спір стосовно входження до складу засновників підприємства спадкоємця одного з померлих засновників, Ви можете звернутись до нас, ми запропонуємо дієвий механізм досудового вирішення спору або надамо кваліфікований судовий супровід.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація