СКЛАДНОЩІ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ У ІНОЗЕМЦІВ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ВИЇЗДОМ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

СКЛАДНОЩІ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ У ІНОЗЕМЦІВ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ВИЇЗДОМ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ

Час прочитання: 3 хв.

З початком повномасштабного вторгнення на територію України російського агресора, вимушено залишили територію України не тільки громадяни нашої держави, а й іноземці, які тимчасово або постійно перебували на території України та володіли відповідними документами.

Через вимушений несвоєчасний та незапланований переїзд до різних країн світу, у іноземців виникли проблеми різноманітного характеру.

Розберемо найпопулярніші з них

Батьки – іноземці, мають дитину, яка народилася на території України. З причини початку війни – батьки не встигли оформити відповідно до законодавства України довідку про реєстрацію особи громадянином України, закордонний паспорт України, або ж, навіть, свідоцтво про народження дитини.

Що ж робити?

Батьки, або один із батьків повинен приїхати на територію України та подати документи задля отримання свідоцтва про народження або довідку про реєстрацію дитини громадянином України (у випадку, коли один з батьків громадянин України – подає документи саме він). В певних випадках, оформити, наприклад, свідоцтво про народження дитини або ж забрати вже готовий закордонний паспорт дитини – можна по нотаріальній довіреності, оформленої одним із батьків дитини (відповідно за погодженням з іншим із батьків) на території держави перебування.

Маючи вже на руках оригінал свідоцтва про народження дитини та довідку про реєстрацію особи громадянам України, оформити закордонний паспорт України для дитини вже не обов’язково на території України (якщо дитина виїхала за кордон без цього паспорту). Це можна зробити в Посольстві України в будь- якій державі перебування батьків, або одного з батьків дитини.

Іноземні громадяни до початку війни в Україні подавали документи на тимчасову посвідку в Україні (вперше), продовження терміну дії посвідки на тимчасове проживання в Україні, обмін посвідки на постійне проживання в Україні, тощо, але через вимушений виїзд за межі України не встигли їх отримати наручно. В багатьох випадках, документи були подані до територіального підрозділу міграційної служби, яка станом на сьогоднішній день перебуває під тимчасовою окупацією ворога, або ж на території якої ведуться активні воєнні дії, а тому – робота міграційної служби там тимчасово припинена.

СКЛАДНОЩІ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ У ІНОЗЕМЦІВ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ВИЇЗДОМ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ - urb 9486 1

Як в такому випадку отримати документ, якщо іноземець фактично перебуває за кордоном?

Нажаль, ніяк. Отримання біометричних документів для іноземних громадян – виключно особисто. Справа не в тому, що міграційна служба в Україні не хоче зрозуміти становище іноземця, чи їм хочеться створити неприємні умови для особи… Справа в тому, аби документ активувався, його треба верифікувати по відбитку пальця особи. Передати дане право іншій особі, коли подача документів відбувалась особисто – неможливо. Навіть, по нотаріальній довіреності, легалізованій в порядку чинного законодавства.

Але юристи юридичної компанії “Приходько та партнери” допоможуть Вам пройти шлях отримання готового документа швидко та максимально комфортно, а також, провести певні дії, щодо підтвердження точного місця знаходження оригіналу документа іноземця (в деяких регіонах України, де є великі ризики втрати оригіналів у зв’язку з війною, документи перевозились в інші, більш безпечніші області, задля їх збереженості).

Профільні спеціалісти Юридичної компанії Приходько та партнери – знають декілька варіантів та шляхів вирішення проблеми.

Якщо іноземні громадяни, які залишились на території України після початку війни не змогли з різних причин вчасно звернутися до міграційної служби за продовженням терміну дії їх документів, то термін їх перебування заморожується. При бажанні, від початку травня 2022 року, особа може отримати нову тимчасову або постійну посвідку в України після закінчення терміну їх дії, оформивши адміністративний протокол та подавши документи до міграційної служби, відповідно.

Насправді, у іноземців, з початком війни виникає ще більше проблемних питань, пов’язаних із в’їздом в Україну через відсутність прямих авіасполучень; відсутність права на отримання віз для в’їзду в Україну (адже, короткочасно ні одне Посольство України в різних країнах світу не видає візи, у зв’язку із ризиком для життя через активну фазу війни в Україні), тощо.

В будь-якому разі, звертайтесь до профільних юристів юридичної компанії “Приходько та партнери” задля надання Вам кваліфікованої допомоги.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація