СКЛАДНОЩІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ НА ПІДСТАВІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

СКЛАДНОЩІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ НА ПІДСТАВІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до Закону України «Про імміграцію», іноземець має право оформити постійний дозвіл на проживання в Україні, якщо має право на набуття громадянства України за територіальним походженням.

Для розуміння загальної картини того, що відбувається, потрібно розділяти два моменти:

  • 1 момент – люди, народжені або постійно проживаючі на території України ДО 24 серпня 1991 вважаються громадянами України. І які б у них на день звернення до органів міграційної служби не були б документи, якої держави – для України ці люди будуть вважатися громадянами України. Вони можуть розраховувати виключно на паспорт України (за умови, звичайно ж, офіційної відмови від громадянств та підданств усіх інших країн).

Факт народження підтверджується свідоцтвом про народження чи архівною довідкою. Факт постійного проживання до 24 серпня 1991 підтверджується тільки судовим рішенням. Раніше, можна було надати лише документи, що підтверджують реєстрацію на території України у цей проміжок часу, наприклад, довідку про реєстрацію місця проживання, трудову книжку, військовий квиток та інше.

  • 2 момент – люди, народжені на території України або проживаючі, але які виїхали ПІСЛЯ 24 серпня 1991 року – мають право лише на постійний дозвіл на проживання.

Щодо складнощів оформлення дозволу на імміграцію:

  • Обов'язкове підтвердження народження на території України. Пошуки свідоцтва або його повторне здобуття не завжди закінчується успішно. Якщо йдеться про людей, народжених до 1973 року, майже у 40% випадків (особисті статистичні спостереження практикуючих юристів компанії Приходько та партнери) неможливо отримати через втрату актового запису народження. Якщо це так, на людину чекає дуже складна процедура відновлення актового запису про народження, що займає за часом від 3 місяців.
  • Обов'язкове однакове написання даних про людину в основних документах – свідоцтво про народження та цивільний паспорт. Наприклад, якщо розглядати країни, які не вимагають свідоцтва про народження при первинному отриманні цивільного паспорта, а ведуть оформлення зі слів – часте написання даних людини різниться і відповідно довести ідентичність людини в її документах не є можливим.

У такому разі, міграційна служба пропонує два варіанти:

  1. перший, їхати до себе в рідну країну і переробляти паспорт, що практично нереально;
  2. другий варіант, змінювати свідоцтво про народження, що в Україні можливо зробити тільки через суд і то, не 100 %, так як РАГСи не бачать для цього підстав. Свідоцтво первинний документ, отже у ній і лише у ній – справжня інформація про людину.
  • Після прийому документів, міграційна служба у межах своїх повноважень, робить різні запити до держорганів для підтвердження наданих документів та описаних обставин, у тому числі – до РАГСів про підтвердження актового запису. За законом відповіді мають давати протягом днів, але з практики видно, що це може затягтися на місяці, що істотно вплине на загальний термін розгляду документів щодо видачі дозволу на імміграцію.

Щоб уникнути складнощів та помилок при оформленні дозволу на імміграцію за територіальним походженням - звертайтеся до профільних юристів юридичної компанії "Приходько та партнери".

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація