СКЛАДНОЩІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

СКЛАДНОЩІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНУ

Час прочитання: 2 хв.

 Складнощі при оформленні дозволу на імміграцію виникають майже завжди. Неможливо отримати дозвіл на імміграцію відразу, без проблем. У будь-який момент і в будь-якого іноземця, з будь-яким громадянством і з будь-яким станом документів, що клопоче про видачу йому дозволу на імміграцію в Україну можуть виникнути непередбачені обставини.

 Іноді, складності бувають на стільки абсурдними і не регламентовані законом, що навіть важко уявити, що вони мають місце бути взагалі. Наводимо один з життєвих прикладів.

Ситуація: малолітня дитина залишилась без тимчасового дозволу на проживання на території України через те, що підставою для отримання посвідки на проживання було возз'єднання з сім'єю - дружиною біологічного батька, яка не є їй біологічною матір'ю.

 У 2018 році громадянин Ізраїлю подав документи на отримання дозволу на імміграцію в Україну на підставі шлюбу з громадянкою України понад два роки (укладений в 2015 році). Шлюб був укладений на Кіпрі і відповідно до законодавства був легалізований на території України. У іноземця також була малолітня дочка 14-ти років від роду, біологічна мати якої, була позбавлена ​​батьківських прав у 2012 році відповідно до рішення суду Ізраїлю (рішення офіційне, легалізоване для України). Громадянин Ізраїлю, приїхавши на територію України зі своєю малолітньою дочкою по візі "Д" і відразу ж оформив тимчасову посвідку на проживання. У 2018 році тимчасові види на проживання оформлялися у вигляді книжечки. Відповідно, малолітня дочка була вписана в вид на проживання свого батька, що і доводило легальність її перебування в Україні.

 Через рік, в 2019 році, коли прийшла необхідність продовжити тимчасову посвідку на проживання, іноземець подав всі необхідні документи для цього на себе і свою дочку. Але, на стику двох періодів, коли прийняли нововведення за формою і порядком документування іноземців видами на проживання - іноземець отримав тимчасову посвідку на проживання в вигляді ІД-карти, а малолітньої дочки вид не видали. Парадокс полягає в тому, що згідно із законодавством (а саме ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»), дітям до 16-ти років можна видати тимчасовий дозвіл на проживання маючи лише дві підстави:

(в нашому випадку) на підставі возз'єднання з сім'єю;

на підставі навчання на території України.

 Дівчинка не вчилася, а, через те, що донці на той момент було 15 років, а законна дружина її біологічного батька не була їй біологічною матір'ю (тобто не можна використовувати норму по возз'єднанню з родиною) - їй відмовили у видачі тимчасового дозволу на проживання.

 Через те, що у іноземця був тимчасовий вид на проживання, а також, він подав документи на дозвіл на імміграцію, він знаходився на законних підставах в Україні:

поки законно на території України знаходяться батьки, до тих пір законно перебувають і діти.

 Фіналом всієї цієї історії було отримання дозволу на імміграцію іноземцем разом з його донькою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація