Скільки загрожує за побиття людини в Україні?

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Скільки загрожує за побиття людини в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

Серед найбільш поширених різновидів кримінальних правопорушень в Україні – нанесення тілесних ушкоджень. Ризик  заподіяння шкоди іншим людям наступає в різноманітних конфліктних ситуаціях. Також це може стосуватися  спроб самооборони. В подібну неприємність може потратити будь-яка людина. В цій статті ми розглянемо наступне питання: скільки загрожує за побиття людини в Україні? Головною ознакою даного злочину являється наявність потерпілої сторони. Якщо Вас обвинувачують у справі про побиття, звертайтесь до професійних фахівців – наших юристів Приходько та Партнери.

Які фактори впливають на покарання за побиття людини?

Побиття людини – це злочин, який належить до категорії злочинів проти здоров’я та життя людини. Це пов’язано з тим, що найчастіше подібні посягання неможливо компенсувати в грошовому еквіваленті. Найсерйознішим покаранням за побиття людини являється довічне ув’язнення. Подібні злочини можуть відбуватися як з безпосереднім наміром, так  без нього. Також на кваліфікацію злочину впливають наступні фактори: наявність впливу наркотиків, стану афекту (сильного емоційного сплеску). В залежності від цих та інших факторів становище підозрюваного може як поліпшитися, так і погіршитися.

Відповідно до чинного законодавства, а саме, до Кримінального кодексу України, розрізняють декілька груп тілесних ушкоджень:

Тілесні ушкодження за статтею 125 КК України – легкі

Тілесні ушкодження цієї групи можна розподілити на 2 категорії: не мають наслідків; викликали незначне зменшення працездатності чи нетривалий розлад здоров’я (максимум – на декілька тижнів). Серед найбільш поширених легких тілесних ушкоджень: подряпини, струс мозку, гематоми.

Відповідальність:

  1. Штрафні санкції (до 100 НМДГ). Сума штрафу залежить від результатів експертизи.
  2. Суспільно-корисні (громадські) роботи.
  3. Виправні роботи (термін – до 12-ти місяців).
  4. Обмеження волі (до 12-ти місяців).
  5. Арешт (до 6-ти місяців).

Тілесні ушкодження за статтею 122 КК України – середньої тяжкості

Серед основних ознак цієї групи тілесних ушкоджень: тривалий розлад здоров’я потерпілого; стійка та тривала втрата працездатності (до 30%). Це має бути підтверджено результатами проведеної судово-медичної експертизи.

Відповідальність:

  1. Обмеження волі.
  2. Виправні роботи.
  3. Позбавлення волі терміном до 3-х років.

Тілесні ушкодження за статтею 121 КК України – особливо тяжкі

До категорії тяжких тілесних ушкоджень належать ушкодження, які становлять безпосередню небезпеку для життя постраждалого. Важливо: попередження смерті не розглядається як пом’якшувальна обставина. Єдиним важливим фактором являється наявність причинно-наслідкових зв’язків між тілесними ушкодженнями та безпосередньою загрозою життю. Серед прикладів тяжких тілесних ушкоджень: знівечення обличчя, значні ушкодження черепної порожнини та голови, ушкодження травних шляхів та ін.

Відповідальність:

  1. Позбавлення волі строком до 8-ми років.
  2. Позбавлення волі строком до 10-ти років – нанесення тілесних ушкоджень, які спровокували смерть потерпілого.

Захист адвоката в справах про побиття

Нерідко в судовій практиці виникають різноманітні суперечливі питання, які не дозволяють коректно кваліфікувати кожен із випадків нанесення тілесних ушкоджень. Дуже часто це відбувається через відверто сфальсифіковані судово-медичні експертизи. Захистити інтереси та права підозрюваного в цих та інших випадках зможуть адвокати нашої юридичної компанії Приходько та Партнери. Ми виявимо та зафіксуємо наявні порушення з боку працівників правоохоронних органів. Надалі зібрані документи можна використати для отримання виправдувального вироку.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката  у справах щодо побиття людини заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація