Скільки коштує процедура банкрутства юридичної особи в України?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Скільки коштує процедура банкрутства юридичної особи в України?

Час прочитання: 2 хв.

Згідно Кодексу України з процедур банкрутства для юридичних осіб ініціювання процедури може бути покладене як на боржника, так і на кредиторів боржника. Законом встановлені обов’язкові платежі, які має нести кожен з учасників процесу.

Яка вартість процедури юридичних осіб та які обов’язкові витрати до неї включені?

Законом визначено два основні види витрат у процедурі банкрутства для обох сторін:

  • Винагорода арбітражного керуючого;
  • Судовий збір за подання заяви про неплатоспроможність до суду.
  1. Стосовно винагороди арбітражного керуючого варто зазначити, що вона є основною та додатковою.

Основна винагорода має фіксований розмір та сплачується в обов’язковому порядку за основний термін здійснення повноважень арбітражного керуючого.

Додаткова покладається на сторони у разі, якщо процедура триває більше визначеного строку.

Щодо обов’язкової винагороди, то згідно статті 34 Кодексу для відкриття провадження у справі до заяви про неплатоспроможність має бути доданий доказ авансування винагороди арбітражного керуючого у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за три місяці виконання повноважень.

Зробивши розрахунок, можна дійти висновку, що загальна сума винагороди становить 60 300 грн.

  1. Стосовно судового збору, по-перше слід звернути увагу, що цей вид витрат покладається лише на кредитора за подання заяви про відкриття провадження у справі.

Згідно зі статтею 4 Закону «Про судовий збір», якщо кредитор подає заяву до господарського суду, то він повинен сплатити судовий збір у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

В Україні станом на сьогодні прожитковий мінімум визначений на рівні 2 684 грн. Відповідно, зробивши розрахунок, отримаємо суму 26 840 грн.

Щодо боржника, то вимога про сплату судового збору законом не встановлена.

Підсумовуючи, можна зазначити, що обов’язкові витрати у процедурі банкрутства для боржника складають основну винагороду арбітражного керуючого, станом на сьогодні вартість встановлена на рівні 60 300 грн. Кредитор окрім цієї суми має додатково сплатити судовий збір у сумі 26 840 грн.

Для отримання детальної консультації, юридичного супроводу у процедурі банкрутства юридичної особи та розрахунку вартості послуг залишайте заявку на нашому сайті, фахівці «Prikhodko&Partners» нададуть зворотний зв’язок протягом найближчого часу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація