Скільки коштує адвокатський запит до поліції?

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Скільки коштує адвокатський запит до поліції?

Час прочитання: 3 хв.

Одним із способів отримання даних та інформації від представників державних органів представниками адвокатських  бюро та компаній являється адвокатський запит. Головною метою подання адвокатського запиту  являється реалізація права клієнта на отримання якісної правової допомоги. Чинне українське законодавство надає адвокату можливість вимагати надання практично будь-якої інформації.

Якщо Вам потрібно отримати відповідну інформацію, адвокати Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Ми пропонуємо Вам в цій статті розглянути головні особливості оформлення та подання адвокатського запиту до поліції.

 

Адвокатський запит: законодавча база

Подання адвокатського запиту – це невід’ємне право адвоката.

Воно регламентовано Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (статті 20 та 24). Адвокат може звертатися  зі своїм запитом до:

  • Фізичних осіб.
  • Представників правоохоронних органів.
  • Підприємств.
  • Органів місцевого самоврядування, державної влади.
  • Партій, громадських організацій.

Скільки коштує адвокатський запит до поліції? - urb 9912 1 2

Закон визначає наступне:

Запит адвоката – це звернення в письмовому поряду до вказаних вище установ та організацій.

При цьому зовсім не важливо, яку форму підпорядкування чи власності вони мають. Адвокатський запит відкриває можливості для:

  • Отримання копій документів.
  • Ознайомлення з інформацією, яка знадобиться адвокату для надання кожному клієнту якісної юридичної допомоги.

Будь-який адвокатський запит підкріплюється копіями наступних документів:

  • Право, яке являється підтвердженням можливості заняття адвокатською діяльністю.
  • Доручення або ордер, за якими здійснюється правова допомога.

 

Чи може буде відхилений адвокатський запит?

Чинним українським законодавством передбачена відповідальність за відсутність будь-якої відповіді на надісланий запит адвоката. Частина друга статті 24 Закону України «Прo адвокатуру та адвoкатську діяльність» передбачає наступні терміни надання інформації на адвокатський запит. Цей термін – не пізніше 5-ти робочих днів з моменту отримання запиту. Виключенням являються документи та інформація, які мають обмежений доступ.

За умови, якщо адвокатський запит супроводжується наданням достатньо великого об’єму інформації строк розгляду запиту адвоката може бути продовжено до 20-ти робочих днів. При цьому обов’язково мають бути обґрунтовані причини зміни термінів розгляду.

За надання неповної інформації чинним українським законодавством передбачена адміністративна відповідальність, тобто, грошовий штраф. Для доведення в судовому порядку факту порушення термінів надання інформації на адвокатський запит, адвокат має надати відповідні докази.

Окрім цього, за перешкоджання адвокатській діяльності передбачена кримінальна відповідальність (частина перша статті 397 КК України). Однак це, скоріше за все, виключенням з правил. Найчастіше застосовується саме адміністративна відповідальність.

Скільки коштує адвокатський запит до поліції? - urb 4423 1

Важливо: запит адвоката не може стосуватися надання роз’яснень та консультацій щодо положень чинного законодавства.

Якщо інформація та копії документів надаються в рамках здійснення кримінального провадження, процедура здійснюється в порядку, який встановлений кримінальним процесуальний законом.

Таким чином, адвокатський запит до поліції та інших представників державних органів дозволяє отримати достатню інформацію для можливості надання своїм клієнтам ефективної правової допомоги.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості оформлення адвокатського запиту заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація