Фото: Скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі

Час прочитання: 3 хв.

Моніторингом процедури закупівель займається такий орган як Держаудитслужба. Діяльність цієї структури регламентується Законом «Про публічні закупівлі». На фахівців, які працюють у штаті Держаудитслужби, покладений обов’язок слідкувати за дотриманням норм чинного законодавства сторонами, котрі взаємодіють у процесі закупівлі. Аудит може проводитися на різних етапах – починаючи з укладення договору та закінчуючи його виконанням. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, як здійснюється моніторинг. А також торкнемося питання про оскарження висновку Держаудитслужби.

 

Механізм здійснення моніторингу

Моніторинг закупівель є одним з ключових напрямків діяльності Держаудитслужби. Стаття 8 Закону «Про публічні закупівлі» визначає підстави, за яких Держаудитслужба може провести перевірку. Разом з тим, навіть коли представники цього органу повідомили про початок проведення моніторингу, це не означає, що вам потрібно зупиняти процес закупівель чи розривати договір.

Серед того, що перевірятимуть представники цієї служби, є наступне:

  • наскільки тендерна документація відповідає тим вимогам, котрі до неї висуваються чинним законодавством;
  • чи не було внесено змін у договори без наявності для цього підстав;
  • чи були відхилені ті тендерні пропозиції, котрі мали бути відхилені.

Під час проведення перевірки представники Держаудитслужби мають повноваження вимагати пояснень щодо тих чи інших виявлених фактів. Ненадання таких пояснень вважатиметься порушенням, котре може бути висвітлене у відповідному висновку за результатами моніторингу. Тому краще виконувати таку вимогу.

Також важливо зазначити, що Держаудитслужба має право здійснювати планові виїзні ревізії, котрі можуть проводитися не пізніше, аніж раз на рік, та тривати не довше 30 робочих днів. Бувають винятки, коли ревізію можуть продовжити ще на 15 днів, однак це трапляється рідко. Бувають також позапланові ревізії. Консультуючи своїх клієнтів, ми детально про це розповідаємо.

Скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі

Наслідки за результатами моніторингу

Іноді за результатами моніторингу представники Держаудитслужби вимагають розірвання договору за результатами закупівлі. Це буває тоді, коли фахівці цієї служби вбачають корупційні дії чи зловживання. Однак такі трактування можуть бути суб’єктивними.

Часто сторони договору з цим не погоджуються та прагнуть оскаржити висновок. Тим більш, на етапі виконання договір буває складно розірвати, коли сировина вже постачається чи замовнику довелося б шукати нового постачальника, який у стислі терміни виконає замовлення. Якщо йдеться про продукцію, котра виготовлялася спеціально під замовника, вимога про розірвання договору може нести цілу низку ускладнень для обох сторін. Це саме стосується продукції безперебійного споживання.

 

Процедура оскарження висновку

Висновок Держаудитслужби можна оскаржити протягом 10 днів. Це відбувається у порядку адміністративного судочинства. Як бачите, терміни є достатньо стислими. Тож одразу після отримання висновку, з яким ви не згідні, звертайтеся до професійних юристів, здатних дієво допомогти.

Ми здійснимо професійне представництво ваших інтересів у суді та допоможемо вам відстояти свою позицію ефективно. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація