"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Піпко Володимир Сергійович
E-mail
pipko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

СКАСУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЗА ОЗНАКАМИ Ч.3 СТАТТІ 122 КУПАП

Проблематика

На сьогоднішній день неправомірне складання постанов про адміністративні правопорушення за ознаками ч. 3 ст. 122 КУпАП (ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху) є досить поширеними. Здебільшого, інспекторами патрульної поліції постанови складаються без надання жодних доказів відносно вчинення адміністративного правопорушення зі сторони особи, по відношенню до якої складається така постанова.

На практиці виходить, що кожен водій котрий має намір здійснити маневр з метою виїзду на проїздну частину, через смугу для маршрутного транспорту стає потенційним правопорушником.

Для кращого розуміння всіх обставин даної проблематики, змоделюємо наступну ситуацію, що може трапитись у час пік на дорогах. Уявімо, що водій котрий виїжджає на смугу для маршрутного транспорту, наприклад із АЄС або прилеглої території житлового будинку з наміром перелаштуватись у другу смугу, починає рухатись зоною виділеною для громадського транспорту в очікуванні можливості здійснити маневр, оскільки відразу перелаштуватись просто неможливо, а виїхавши і зупинившись на даній частині дороги водій може створити загрозу здоров’я та життя як свого так, і пасажирів транспорту загального користування.

Службові особи патрульної поліції помітивши подібні дії водія, зупинять його та складуть постанову про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 122 КУпАП.

Виходить, що в ситуації коли у водія закінчується пальне в автомобілі під час руху проїзною частиною із заторами, де щоб потрапити на найближчу АЗС потрібно пересікти смугу для громадського транспорту, після заправки потрібно чекати поки закінчаться затори на дорозі, щоб при виїзді із АЗС по відношенню до Вас не склали постанову працівники патрульної поліції?

Скасування постанови про адміністративне правопорушення

Для скасування постанови про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 3 ст. 122 КУпАП, необхідно звернутись до суду із відповідною позовною заявою.

У позовній заяві потрібно зазначити, що посилання інспектора патрульної поліції лише на п. 17.1 ПДР (на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8 або 5.11 забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів на цій смузі) під час складання постанови про адміністративне правопорушення в рамках змодельованої вище ситуації є невірним, оскільки пунктом 17.2 ПДР визначено, що водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, що відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконувати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїздної частини.

Разом із цим, у випадку ненадання доказів інспектором, необхідно зробити посилання на ст. 255 КУпАП (обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення), а також викласти у деталях всі обставини зупинки водія працівниками патрульної поліції та при можливості здійснити фото і відео фіксацію зупинки.

Дане питання можливо спробувати врегулювати самостійно, або просто сплатити розмір штрафу зазначеного у постанові про адміністративне правопорушення, або звернутись за професійною правничою допомогою.

Варто зазначити, що у випадку звернення за правовою допомогою, компенсації витрат клієнта на таку допомогу відбувається за рахунок бюджетних асигнувань.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація