Скарга на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Скарга на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної

Час прочитання: 3 хв.

Блокування податкових накладних – доволі розповсюджена ситуація, з якою стикаються українські платники податків. Така проблема потребує невідкладного вирішення одразу з кількох причин.

  • По-перше, вона перешкоджає продовженню підприємницької діяльності в звичному форматі.
  • По-друге, від такої ситуації страждає не лише сама компанія, а й ті контрагенти, з якими вона взаємодіє у своїх ділових відносинах. Приміром, вони не можуть отримати податковий кредит.

Тож починають псуватися стосунки, а одна проблема, за принципом снігової лавини, спричиняє ще й інші. Це значить, що потрібно вирішувати питання, оскаржуючи блокування накладних.

 

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» спеціалізуються, у тому числі, на запитах, котрі стосуються царини податкового права. Тож ви можете звернутися та отримати якісну допомогу.

Чому блокування накладної важливо вчасно оскаржити?

Вище вже були згадані наслідки, з якими можна зіткнутися у випадку, коли накладна заблокована. Аби не примножувати їх, варто оскаржувати таке рішення податківців. Тим більш, у величезній кількості випадків платник податків стикається з такими наслідками не тому, що справді порушує норми законодавства, а тому, що автоматична система реєстрації накладних за сукупністю ознак маркувала господарську операцію як ризикову.

Тож потрібно використовувати ті законні важелі та інструменти, котрі дають можливість вирішити проблему. Це адміністративний та судовий формати оскарження блокування податкових накладних. Щодо скарги до самої ДПС, то це адміністративний спосіб. Його потрібно використати достатньо швидко, адже на подання скарги платник податків має усього лиш 10 днів з того моменту, коли накладна була заблокована.

Подається скарга в електронній формі або самим платником податків, або його законним представником.

Що потрібно зазначити у скарзі?

У цьому документі має бути зазначена наступна інформація:

  • ПІП або найменування платника податків;
  • ІПН;
  • номер та дата оскаржуваного рішення щодо відмови у реєстрації податкової накладної;
  • інформація стосовно того, чому саме платник податків незгідний з рішенням щодо відмови в реєстрації накладних;
  • вимоги платника податків.

Також до скарги можна додати документи, котрими підтверджується викладена у ній інформація. Ми надаємо перевагу тому, аби дійсно так робити, щоб скарга виглядала більш переконливою.

 

Що робити, якщо скаргу не задовольнили?

Те, що скарга складена якісно та достовірно, абсолютно не гарантує її задоволення. Тут потрібно чесно констатувати ситуацію, котра має місце на практиці. Тож якщо події розвиваються саме за таким сценарієм, потрібно звертатися до суду, аби відстояти права та законні інтереси своєї компанії. Розгляд відбувається у порядку адміністративного судочинства. Подавати заяву можна за місцезнаходженням або позивача, або відповідача.

Як свідчить наша регулярна практика, подібні справи є виграшними. Тож не варто зволікати з відстоюванням своїх прав. Разом з тим, адміністративний та судовий формати в цьому контексті доповнюють один одного. Коли суд бачить, що ви справді ведете свою підприємницьку діяльність без порушень, а з представниками ДПС намагалися попередньо вирішити питання в адміністративний спосіб, це свідчить на вашу користь. Звертайтеся – і ми якісно допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація