Скарга на колекторів до НБУ, поліції, суду – допомога в подачі скарги на колекторську компанію

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Скарга на колекторів до НБУ, поліції, суду – допомога в подачі скарги на колекторську компанію

Час прочитання: 2 хв.

Колекторські компанії стали неодмінною складовою сучасного фінансового ринку. Вони займаються стягненням боргів від боржників, які несплатили свою заборгованость за позиками, кредитами або іншими фінансовими послугами. Проте, дії колекторів часто перетинають межу законності, тому багато людей звертаються за захистом до Національного Банку України, поліції та суду.

У цій статті ми розглянемо, як правильно скласти скаргу на колекторів та як захистити свої права в разі порушення колекторами закону.

Що робити, якщо колектори порушили Ваші права?

Перш за все, важливо визначити, які саме права були порушені колекторами. Наприклад, колектор може вимагати погашення боргу в неправомірний спосіб, застосовувати шахрайські методи або ж домагатися виконання зобов'язань у неприємній формі.

Після того, як Ви зрозуміли, що Ваші права були порушені, можна звернутися за допомогою до наступних інстанцій:

  1. Національний Банк України. Якщо колектор порушує вимоги законодавства, Ви можете звернутися до Національного Банку України зі скаргою. Важливо зазначити, що Банк не має повноважень вирішувати спори між колекторами та боржниками, однак, у разі виявлення порушень з боку колекторів, Банк може встановити штрафи та накласти інші санкції на колекторські компанії.
  2. Поліція. Якщо колектор вчинив злочин, такий як шахрайство, погрози, фізична або психологічна наруга, Ви маєте право звернутися до поліції зі скаргою та заявою про злочинну діяльність колекторів. Після того, як Ви звернулися до поліції, слід надати докази та свідчення, які підтверджують порушення прав. Поліція проведе розслідування та вживе необхідних заходів для притягнення винних осіб до відповідальності.
  3. Суд. Якщо Ваші права були порушені колекторами, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист своїх прав. У суді слід надати докази порушення прав, а також заперечення претензій колекторів. Після розгляду судом справи, можуть бути накладені штрафи на колекторську компанію або винним особам, а також видається рішення щодо відшкодування збитків, заподіяних порушенням прав.

Основні правила складання скарги на колекторів до НБУ, поліції, суду

При складанні скарги на колекторів слід дотримуватися декількох правил:

  1. Пояснити в скарзі, які саме права були порушені, навести докази та свідчення, які підтверджують порушення прав.
  2. Не забувати дотримуватися правил етикету та не використовувати образливі слова.
  3. Зазначити повну назву та адресу колекторської компанії.
  4. Обов’язково вказати свої контактні дані та бажану форму зворотнього зв'язку.

Подача скарги на колекторів

Якщо Ваші права були порушені колекторською компанією, Ви маєте право захищати свої інтереси та вимагати справедливого ставлення до себе. У цьому процесі юридична компанія Приходько та Партнери зможе вам допомогти. Головне -  діяти і не відмовлятися від своїх прав. Ми допоможемо Вам з поданням скарги на колекторську компанію до НБУ, МВД, суду.

Якщо у Вас виникли проблеми з колекторами і Ви не розумієте, як вирішити з ними питання – звертайтесь до наших спеціалістів. Залишайте заявку у формі нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація