"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Скарга до військової прокуратури
Скарга до військової прокуратури
Козян Тетяна Віталіївна
Коли людина захищає Батьківщину в Збройних Силах України, вона несе почесну і водночас небезпечну місію. Та часто небезпека пов’язана не лише з об’єктивними обставинами війни, а й з діями або бездіяльністю командирів, котрі видають незаконні накази, або ж – докладають недостатніх зусиль в межах своєї компетенції, аби зберегти життя особового складу. У такому випадку військовослужбовцеві важливо розуміти механізми захисту своїх прав. В такому випадку на допомогу може прийти команда адвокатського бюро «Приходько та партнери». Військове право належить до галузей, котрі складають нашу ключову спеціалізацію. Тому ми регулярно беремо в роботу клієнтські запити, пов’язані з захистом прав військовослужбовців та допомагаємо, орієнтуючись на результат.
Що потрібно знати, аби не розгубитися?
Коли людина потрапляє у небезпечні та незвичні для себе умови, їй стає складно зорієнтуватися. Звичайні алгоритми поведінки, які діяли в цивільному житті, здаються непридатними, а свавілля посадовців (у цьому випадку – командирів) може виглядати безкарним. Однак не варто забувати, що стосунки командирів та їх підлеглих ретельно регульовані цілим спектром законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, починаючи з Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та закінчуючи Статутом ЗСУ. Тому важливо розуміти, що критичні обставини, пов’язані з постійним ризиком, не є підставою для командирського свавілля чи безвідповідальності.
У яких ситуаціях військові зазвичай можуть подати скаргу?
Часто буває так, що командир змушує писати підлеглого рапорт про відмову виконувати наказ, котрий має або явно злочинний характер, або є необґрунтованим. Другий випадок на практиці відбувається суттєво частіше. Це буває тоді, коли зі сторони керівництва мали місце промахи під час організації виконання важливих бойових завдань. Якщо командири прагнуть прикрити ці промахи за рахунок життя підлеглих та необґрунтованого підставляння їх під ризик, спротив у такій ситуації є цілком природним. Але, щоб не було негативних наслідків для самого військовослужбовця, важливо мати під рукою контакти хорошого юриста. Саме такі працюють у команді адвокатської компанії «Приходько та партнери».
Якщо Ви напишете згаданий рапорт, то таким чином візьмете відповідальність на себе, а постфактум буде складно довести свою правоту за межами ситуації, де необґрунтованість наказу виглядала очевидною.
Якими мають бути конкретні дії військового?
Ефективним рішенням в описаних ситуаціях є звернення військовослужбовця до уповноважених органів, одним з яких є Спеціалізована прокуратура у сфері оборони. Це може бути заява або скарга. Ми детально розповімо вам, у чому між ними різниця, та як правильно формулювати викладені у зверненні обставини, аби максимально коректно та переконливо донести до представників уповноважених органів суть порушення ваших прав.
Не варто мовчати або відкладати вирішення таких проблем на майбутнє, коли вам буде значно складніше довести свою правоту. Пам’ятайте, що жодні небезпечні чи стресові обставини не є підставою для того, аби ваші права порушувалися. Тому важливо знати механізми їх захисту та користуватися допомогою фахових юристів, здатних посприяти в цьому питанні.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Старший юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня