"Врегулювання трудових спорів у позасудовому та судовому порядку."
Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.
Сімейний лікар ФОП
Сімейний лікар як фізична особа-підприємець — це не лише професія, але й самостійна підприємницька діяльність у сфері медицини. Все більше медиків обирають цей шлях, оскільки він надає можливість гнучко організувати працю, керувати фінансами та забезпечувати високий рівень надання лікарських послуг. Проте, робота в статусі ФОП також пов'язана з низкою юридичних вимог, дотримання яких є критично важливим для діяльності.
Які нюанси провадження діяльності як сімейного лікаря ФОП?
- Юридичне оформлення та ліцензування. Для роботи в такому форматі лікар зобов’язаний зареєструвати свою діяльність як фізична особа-підприємець та отримати медичну ліцензію.
- Фінансове та податкове навантаження. ФОП повинен обрати відповідну систему оподаткування - спрощену або загальну. При виборі спрощеної - податок залежить від обсягу доходу, а також існує сплата єдиного соціального внеску для пенсійного стажу. Якщо лікар-ФОП підписує договір з НСЗУ, він отримує фінансування за кожного пацієнта, який уклав з ним декларацію.
- Організація робочого процесу. Для надання своїх послуг лікар забезпечує відповідне приміщення, в тому числі придбання всього медичного обладнання, інструментів та матеріалів для якісного обслуговування пацієнтів.
- Ведення медичної документації та звітності. Медик, який співпрацює з НСЗУ, має використовувати електронну систему для реєстрації декларацій, ведення карт пацієнтів чи виписки рецептів.
- Відповідальність. Сімейний лікар буде нести повну відповідальність за якість наданих медичних послуг, що включає як санкції за помилки, так і репутаційні ризики.
Чи відрізняються умови роботи сімейного лікаря в держклініці та в якості ФОП?
Фінансовий аспект
Державні лікарі отримують заробітну плату, яка регулюється державою і залежить від категорії лікаря, стажу та кількості хворих, а в лікарів-ФОП оклад залежить від кількості укладених декларацій, а також від другорядних платних послуг. Він на власний розсуд контролює доходи/витрати, несе відповідальність за бухгалтерію, сплату податків і фінансові ризики.
Робочий процес
Графік роботи медиків державного закладу визначається адміністрацією, зазвичай він фіксований і стандартний. Приватний лікар самостійно визначає розпорядок, організовує прийом і відповідає за всі адміністративні питання, такі як оренда приміщення, закупівля обладнання, наявність персоналу тощо.
Матеріально-технічна база
Державний лікар працює з обладнанням, які надає клініка, тобто якість і доступність ресурсів можуть залежить від рівня інвестування, а приватний – на свій розсуд укомплектовує медичний кабінет.
Розрахувати вартість допомоги юриста
Гнучкість та автономія
Державний медик має менше можливостей для гнучкості в організації робочого часу, оскільки підпорядковується внутрішнім правилам клініки, ФОП – самостійно регулює години роботи.
Отже, які плюси роботи сімейного лікаря як ФОП?
- Фінансова незалежність - він самотужки визначає доходи та послуги.
- Ширший спектр сервісу - медик може надавати послуги, які не завжди доступні в державних закладах.
- Прямий контакт з пацієнтами - можливість для отримання консультацій або відповіді на запитання через телефон або електронну пошту.
- Персоналізований підхід - приватний медик, зазвичай, має менше пацієнтів у порівнянні з лікарем у державній клініці, що дозволяє приділити більше часу кожному хворому.
- Гнучкий графік - повна свобода у визначенні свого робочого графіку, дозволяючи організувати прийом пацієнтів у зручні години, включаючи вечори та вихідні.
- Менше бюрократії - провадження приватної практики не залежить від адміністративних рішень державних медичних установ.
Замовити консультацію з юристом
Чим може допомогти "Приходько та Партнери"?
Юридична компанія "Приходько та партнери" пропонує комплексну правову підтримку на всіх етапах ведення медичної практики. Основна допомога включає юридичний супровід реєстрації ФОП, консультації щодо вибору системи оподаткування та підготовку документів для отримання ліцензії на приватну практику. Юристи також забезпечують вирішення питань з НСЗУ, зокрема, підготовку договорів та врегулювання спорів.
Крім того, наша компанія допоможе вам організувати правомірну лікарську діяльність, включаючи розробку договорів, консультування з кадрових питань та захист інтересів медиків у разі судових спорів.
У вас ще залишились питання? Звертайтесь за попередньою консультацією до медичного юриста ЮК «Приходько та Партнери». Для цього заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня