Швидке та гарантоване закриття кримінального провадження

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Швидке та гарантоване закриття кримінального провадження

Час прочитання: 4 хв.

Як закрити кримінальну справу швидко та гарантовано? Закінчення строків досудового розслідування – це найбільш дієвий та швидкий механізм, і це підтвердить будь-який досвідчений адвокат з кримінальних справ, який дійсно контролює судову практику та усі нові тенденції в кримінальному та кримінально-процесуальному праві.

За строками можна закрити кримінальне провадження як на стадії досудового розслідування так і в суді. Строки досудового розслідування – це мабуть основна перевага захисту над обвинуваченням. Слідство та прокуратура в більшості випадків допускають порушення строків в силу їх завантаженості. Досвідчений адвокат з кримінальних справ, який націлений на закриття кримінальної справи, перш за все повинен перевірити дотримання строків стороною обвинувачення. Пропущені строки не можливо виправити на відміну від збору доказів та їх дослідження прокурором. На пропущені строки не можливо вплинути, на відміну від оцінки доказів суддею «за внутрішнім переконанням».

Переваги закриття кримінальної справи за строками

 • Швидко, не потрібно збирати докази та їх досліджувати
 • Гарантовано – на відміну від закриття кримінальної справи за відсутністю складу або події злочину де є завжди точка зору прокурора та адвоката і в усіх своя правда.

 

Перший варіант. Закриття кримінальної справи на стадії досудового розслідування (відносно підозрюваного).

 1. Отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (вкладку рух провадження).
 2. Врахувати усі підстави для зупинення строку, у разі потреби скасувати постанови призупинення через слідчого суддю.
 3. Виявити усі процесуальні та слідці дії, які вчинялись в зупиненому досудовому розслідуванні.
 4. Перевірити, щоб кожна постанова про зупинення строків досудового розслідування закінчилась постановою про відновлення строків досудового розслідування.
 5. Пам’ятати, що процесуальна дія та процесуальне рішення вважається вчиненим не в строк підписання протоколу або постанови, а в строк відображення відповідної дії в ЄРДР. Бувають випадки, коли слідчий або прокурор
 6. Дослідити та порахувати строки досудового розслідування (відповідно до ст. 219 КПК України такий строк повинен бути не більше 2 місяців з моменту повідомлення про підозру).
 7. Підготувати клопотання до прокурора про закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування. Відмову можна чекати можна ні. Через 3 дні, відповідно до ст. 220 КПК України строк розгляду клопотання, можна звертатись до слідчого судді.
 8. Звернутись до слідчого судді районного суду на території якого знаходиться орган досудового розслідування на підставі п.1 ч.1 ст. 303 КПК України з клопотанням про оскарження бездіяльності прокурора, яка полягає у не закритті кримінального провадження в строк визначений ст. 219 КПК України.
 9. Ухвала слідчого судді, відповідно до ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає.

 

На практиці є певні нюанси, одні прокурори ігнорують виконання такого рішення суду (відповідальність за умисне невиконання рішення суду їх не лякає, особливо це стосується Офісу генерального прокурора), інші прокурори намагаються оскаржити таке рішення в апеляційному порядку, посилаючись на те, що така ухвала слідчих судей не передбачена КПК України а отже підлягає оскарженню. Але факт пропуску строків залишається незмінним і в результаті кримінальна справа все одно буде закрита.

 

Другий варіант. Закриття кримінальної справи на стадії судового провадження (відносно обвинуваченого).

 1. Отримуємо витяг з ЄРДР (вкладку рух провадження). Якщо такого витягу у відкритих матеріалах справи немає, відразу заявляйте клопотання про закриття кримінального провадження на підставі пропуску строків, прокурор та суддя для того щоб спростувати ваші твердження зобов’язані надати та дослідити витяг та порахувати строки.
 2. Рахуємо строки з урахуванням судової практики (зупинення і відновлення одним днем зараховується до строків досудового розслідування, відомості внесені в ЄРДР після введення в дію змін до КПК України свідчать про застосування змін до старих кримінальних проваджень, зупинення та відновлення ДС відбувається не датою підписання постанови а відображенням відомостей в ЄРДР, зміна групи прокурорів або слідчих завжди розриває строк зупиненого досудового розслідування тощо)
 3. Подаємо клопотання про закриття кримінального провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України. Необхідно пам’ятати, що суддя досліджує питання дотримання строків досудового розслідування на стадії підготовчого провадження і деякі судді та прокурори вважають, що виключно на цій стадіє у захисту є право подати клопотання про закриття кримінальної справи за строками, але відповідно до практики Верховного суду таке клопотання можна заявити на будь-якому етапі судового розгляду до видалення суду в нарадчу кімнату для ухвалення Вироку.
 4. Проходим апеляцію та касацію. Прокуратура буде оскаржувати до кінця. Але в результаті, якщо строки пропущені, кримінальна справа все одно буде закрита.

 

В реєстру судових рішень є надзвичайно велика кількість рішень судів усіх інстанцій, відповідно до яких суди закрили ті кримінальні справи де були пропущені строки досудового розслідування, це свідчить, що такий механізм працює і є сьогодні найбільш дієвим

Як перевірити та встановити пропущення строків досудового розслідування?

Відповіді на ці питання дадуть наші адвокати з кримінальних справ. Ми точно знаєм як досягти результату – швидко та якісно. Залишайте Ваш телефон і ми Вам зателефонуємо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація