Фото: Штрафи за порушення ведення військового обліку на підприємстві

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Штрафи за порушення ведення військового обліку на підприємстві

Час прочитання: 3 хв.

Із початку введення воєнного стану в Україні проблематика ведення військового обліку на підприємстві стала як ніколи актуальною, адже велика кількість громадян стала на захист своєї Батьківщини проти агресора в особі РФ.

Відтак у грудні 2022 року було прийнято новий порядок організації та ведення військового обліку громадян (далі Порядок №1487).

З цього часу юридичні особи набували нових обовʼязків щодо організації та ведення військового обліку громадян України.

Проте не всі юридичні особи сумлінно дотримувалися покладених на них обовʼязків, які визначені Порядком №1487, що стало наслідком зростанням штрафних санкцій для підприємств за порушення ведення військового обліку громадян.

А тому у цій статті ми поговоримо про нові штрафи, що існують за порушення ведення військового обліку на підприємстві у 2024 році.

Які існують основні етапи ведення військового обліку на підприємствах?

  1. Призначення відповідальної посадової особи за військовий облік на підприємстві. Для цього керівник підприємства визначає таку особу окремим наказом та фіксує її обовʼязки у посадовій інструкції.
  2. Відправка повідомлення ТЦК та СП за місцем реєстрації підприємства про призначення посадової особи, яка буде відповідальною за організацію та ведення військового обліку (додаток 1 Порядку №1487);
  3. Організація та впровадження процедури ознайомлення із основними правилами військового обліку для всіх військовозобовʼязаних працівників юридичної особи. Обовʼязкове доведення такої інформації під особистий підпис громадян;
  4. Проведення перевірок та аналізу всіх військово-облікових документів військовозобовʼязаних працівників юридичної особи. Після їх закінчення відбувається формування особових справ всіх військовозобовʼязаних працівників підприємства;
  5. Налагодження взаємодії юридичної особи із ТЦК та СП. В даному контексті підприємство зобовʼязане повідомляти про зміну військово-облікових даних своїх працівників, щорічна перевірка заброньованих працівників, здійснення оповіщення громадян, вручення повісток та сприяння доставленню працівників підприємства до ТЦК та СП тощо;
  6. Оформлення іншої необхідної документації, яка потрібна для забезпечення належного військового обліку;
  7. Реалізація постійного моніторингу за дотриманням правил військового обліку на підприємстві.

Отже, якщо підприємство дотримується цих основних етапів ведення військового обліку, то його працівникам не повинно загрожувати настання адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Коли настає відповідальність для юридичних осіб за порушення ведення військового обліку?

Чинними положеннями нормативно-правових актів України зазначається, якщо юридичні особи порушують законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, то тоді їх можуть притягти до відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Санкція даної статті передбачає застосування покарання до посадових осіб юридичної особи у вигляді штрафу розміром від 2000 до 3500 НМДГ (станом на 2024 рік це складає від 34 000 грн до 59 500 грн).

Якщо посадову особу підприємства хочуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення ведення військового обліку, то тоді варто обовʼязково звертатися за допомогою до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії чудово розуміються на актуальній проблематиці у сфері військового права України, оскільки постійно застосовують його на практиці, а тому зможуть надати лише ефективну правову допомогу по справі клієнтам бюро.

Не зволікайте та записуйтесь на консультацію саме до нас, бо ми знаємо як захистити ваші права та інтереси!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація