Фото: ШТАМП ПРО ОФОРМЛЕННЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ШТАМП ПРО ОФОРМЛЕННЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ

Час прочитання: 3 хв.

Щоб з виїздом за кордон не виникло проблем, варто подбати про усі необхідні документи. Територіальні підрозділи ДМС мають це питання у своїй компетенції. Важливо знати, що подання заяви на отримання дозволу виїхати за кордон на постійне місце проживання можливе у 2 форматах:

  • Перший варіант – коли Ви дієте самостійно;
  • Другий варіант – коли залучаєте свого законного представника. Розповімо про це більш детально, а також зазначимо, чим можуть бути корисними послуги юридичної компанії «Приходько та партнери».

Які потрібно надати документи?

Ключовою відправною точкою для вирішення цього питання є написання заяви, до якої потрібно додати 3 фотознімки. Їх розмір чітко прописаний чинними правовими нормами, це 3,5 на 4,5 сантиметрів.

Під час взаємодії з представниками Державної міграційної служби суттєво мати не лише оригінали, а й копії документів, у яких виникає потреба. Отож, ідеться про паспорт та довідку про реєстрацію передусім. Коли взаємодія відбувається за посередництвом представника, він має теж підтвердити свою особу та надати документ, який засвідчує наявність у нього таких представницьких повноважень. Не потрібно надавати додаткових документів, коли йдеться про батьків чи усиновлювачів дитини, оскільки їхні законні представницькі можливості витікають уже з самого їхнього статусу.

 

Що треба знати про виїзд за кордон дитини від 14 років?

Зі згаданого віку виїзд дитини за кордон може бути винятково добровільним. Таку згоду потрібно посвідчити нотаріально. Якщо дитина не досягла 16 років, а один з батьків проти її виїзду за кордон, відповідний дозвіл можна отримати у судовому порядку. До слова, в умовах воєнного стану законодавство у цих питаннях є значно більш лояльним, ніж у звичний період.

Також разом з документами подається чек про сплату збору, передбаченого законодавством.

З 16 років люди самостійно подають усі перелічені вище документи до відповідного підрозділу ДМС. А до 16 років чи у випадку обмеженої дієздатності це робить або хтось з батьків, або хтось з опікунів чи піклувальників.

Якими є строки розгляду документів?

На розгляд поданих заявником документів територіальний підрозділ ДМС має 5 робочих днів. Також важливо знятися з реєстрації місця проживання в Україні. Далі у внутрішньому паспорті та паспорті для виїзду за кордон буде зроблена певна відмітка. Саме її зазвичай мають на увазі, коли кажуть про штамп для виїзду за кордон на постійне проживання.

Що ще є важливим?

Окрім усього переліченого, потрібно також взяти довідку з фіскальної служби, котра засвідчить сплату податків на доходи для фізичних осіб, а також факт відсутності податкових зобов’язань. Митники запитують її, коли особа перетинає кордон.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Фахівці юридичної компанії «Приходько та партнери» пропонують свої послуги в запитах, пов’язаних з виїздом на постійне місце проживання за кордон. Це може бути як консультаційна допомога, так і повний юридичний супровід та представницька функція у взаємодії з державними органами.

Наша команда регулярно працює з клієнтськими зверненнями, які стосуються тем міграційного права. Тож ми маємо достатній досвід, аби допомагати вам дійсно якісно та професійно, орієнтуючись на результат.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація