ШЛЮБ ЗА ДОБУ З ІНОЗЕМНИМ ГРОМАДЯНИНОМ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ШЛЮБ ЗА ДОБУ З ІНОЗЕМНИМ ГРОМАДЯНИНОМ

Час прочитання: 4 хв.

Ні для кого не секрет, що у один із найважливіших днів свого життя не хотілося б займатися документальними справами та вникати в тонкощі оформлення свідоцтва про шлюб.

Профільні юристи юридичної компанії "Приходько та партнери" радять напередодні ознайомитись з процесом реєстрації шлюбу та вирішити всі процедурні моменти задля попереднього їх страхування.

Насамперед, треба чітко розмежовувати процедуру реєстрації шлюбу між громадянами України, коли і майбутній чоловік, і майбутня дружина являються громадянами України та між іноземцями або ж з іноземцем. Порядок реєстрації в доктринальному значенні однаковий, але процедурно вчиняються різні дії. Розберемо більш детально.

Шлюб між громадянами України

Задля реєстрації такого шлюбу необхідно звернутися до органів реєстрації актів цивільного стану, по іншому РАГС в будь якій області, місті та районі. Багато хто помилково думає, що звертатися необхідно виключно в РАГС по місцю своєї прописки або ж по місцю свого фактичного проживання.

Паралельно з РАГСами, з метою апробації європейського законодавства в національне українське законодавство Розпорядженням КМУ № 502-р від 13 липня 2016 року "Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу" було створено орган, який зміг би забезпечити реалізацію гарантованого права на шлюб у найкоротші терміни та в чітко обраному закоханими місці та даті. Тому, подати документи для реєстрації шлюбу можна до такого суб'єкту під назвою “Шлюб за добу”.

По документам при собі необхідно мати:

  • паспорт громадянина України з інформацією про зареєстроване місце проживання;
  • облікову картку платника податків (або ж документ, який підтверджує про відмову від оформлення такої картки);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу/судове рішення про розірвання шлюбу ( у випадку, якщо шлюб укладається не вперше).

В умовах військового часу чоловікам при собі необхідно мати військово-обліковий документ (даний документ запитують, але законодавчо ця вимога не зафіксована).

Реєстрацію шлюбу можна провести протягом 1 календарного місяця від моменту подачі документів до РАГС, та за 24 години, якщо звертатися до одного із пілотних суб'єктів “Шлюб за добу”. В будь - якому варіанті, кінцевим документом буде свідоцтво про реєстрацію шлюбу. В умовах військового часу в Україні видається тільки один примірник свідоцтва про шлюб.

Шлюб на території України між іноземцями або ж з іноземцем

Складність проведення процедури реєстрації шлюбу між іноземцями або ж з іноземцем пов'язана з тим, що задля видачі свідоцтва про шлюб органом реєстрації актів цивільного стану - РАГС або ж одним із пілотних суб'єктів - робиться відповідний запит до територіального органу міграційної служби на підтвердження законності перебування іноземця на території України.

Справа в тому, що особі, яка незаконно перебуває в Україні провести процедуру реєстрації шлюбу - не можна. І в цьому запиті немає нічого страшного, окрім того, що іноземець втрачає час. Яким чином? Наприклад, іноземець звертається до відповідного пілотного субʼєкту з метою отримання свідоцтва про шлюб за 24 години. Даний суб'єкт робить запит до міграційної служби і чекає відповідь. І, навіть, якщо фактичне отримання свідоцтва про шлюб буде готове до видачі на наступний день - через 24 години, не отримавши відповідь з міграційної служби, щодо легальності перебування іноземця на території України - свідоцтво про шлюб не дадуть.

 

Стосовно необхідних документів:

  • паспортний документ іноземця, по якому він приїхав в Україну;
  • доказ легальності перебування на території України (90 днів перебування в Україні протягом останніх 180 днів);
  • чинна віза: С, Д, Е;
  • посвідка на тимчасове проживання в Україні;
  • посвідка на постійне проживання в Україні;
  • облікова картка платника податків (при наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу/судове рішення про розірвання шлюбу ( у випадку наявності попереднього шлюбу). Такі ж документи необхідно мати і іншому з пари закоханому.

Що радять в таких випадках профільні спеціалісти юридичної компанії "Приходько та партнери"?

В будь-якому випадку звертатися до юристів чи адвокатів, задля уникнення затримок з оформленням свідоцтва про шлюб, спричинених неправильно підготовленими документами, порушенням термінів надання відповідей на запити чи наявності об'єктивних/ суб'єктивних факторів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація