ШЛЮБ ТА РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ШЛЮБ ТА РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

Час прочитання: 3 хв.

Спостерігаючи за досить цікавою та напруженою ситуацією у світі можна помітити, що досить велика кількість туристів роз‘їхалася по всім куточкам землі у пошуках свого затишного місця. Особливо у соціальних мережах зараз можна помітити, що все більше людей знаходять свої другі половинки саме за кордоном, і це не дивує, адже інша культура, інша мова, інші звичаї завжди зацікавлюють більше, через те, що ми могли і не чути про таке раніше.

Але згодом у закоханих виникають питання: а як же правильно та у легальний спосіб громадянам різних держав створити сім’ю та укласти шлюб? Або, якими нормативно-правовими актами урегульовуються дані питання на території України та зарубіжних держав?

Отже, професійні фахівці у даній сфері нашої юридичної компанії детально та розгорнуто проконсультують вас з даних питань. Для початку слід розуміти та знати, що для того, щоб одружитися, спочатку потрібно подати спеціальну заповнену заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану. Встановлена заява буде роз’яснена на місці подачі.

Якщо ж у вас з поважних причин не виходить подати та заповнити дану заяву про реєстрацію шлюбу особисто, то можна подати її через уповноваженого представника. Але, згодом, справжність підписів буде перевірятися, тому представників слід завірити нотаріально, а саме пред’явити довіреність посвідчену нотаріусом.

Документи, які необхідно подати

  • До необхідних документів відносяться: в першу чергу документ, що підтверджує дійсність вашої особи або ж якщо ви знаходитесь у статусі особи без громадянства, то документ, який посвідчує особу без громадянства.
  • Наступним обов’язковим документом є посвідка на проживання в Україні, видана на тимчасовій або постійній основі (для іноземця, щоб підтвердити його легальність на території України).

Також зазначаю, якщо у вас раніше вже був шлюб з однією особою, і ви після розірвання його хочете знову укласти з цією ж особою - то існує реєстрування повторного шлюбу. Але обов’язковою умовою є пред’явлення документів, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання такого шлюбу недійсним. Шлюб може бути визнано недійсним наприклад через свідоцтво або рішення суду про те, що шлюб було розірвано, або через смерть одного з подружжя, яка підтверджена відповідним свідоцтвом, або через висновок про анулювання актового запису про шлюб самого відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Якщо вищезазначені документи були видані в іншій державі та затверджені компетентним іноземним органом, то при поданні їх в Україні вони мають обов’язково бути офіційно легалізованими та апостилізованими на території України.

Терміни

Щодо терміну реєстрації укладення шлюбу на території України, то від складає один місяць від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.Також існує процедура реєстрації шлюбу до спливу строку в один місяць за поважних причин. Щодо процедури реєстрації у коротші терміни слід узгоджувати питання з юристами, компетентними з цього питання.

Також керівник відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти справу про реєстрацію шлюбу більше ніж як на три місяці, якщо будуть наявні законодавчо обґрунтовані перешкоди, але такі рішення можуть бути оскаржені до суду.

Якщо ж наречені не мають змоги з’явитися до органу реєстрації актів цивільного стану в установлений день, то може бути змінено строки реєстрації, але обов’язково за їхньою письмовою заявою. Але переносити шлюб можна у термін не більше ніж до одного року з дня подання заяви. Слід пам’ятати, що заява втрачає свою чинність через три місяці неявки наречених до органу реєстрації шлюбу.

Розірвання шлюбу з іноземцем в Україні

Розірвання шлюбу може бути здійснено за спільною згодою подружжя через орган ДРАЦС. Але, згідно з сучасною практикою, розірвання шлюбів між українцями та іноземцями найчастіше здійснюється у судовому порядку.

Якщо ж виникають питання володіння спільним майном або наявність спільних дітей подружжя - звертайтесь за більш детальною консультацією до наших юристів.

Щоб уникнути всіх непорозумінь та труднощів слід звертатись до кваліфікованих спеціалістів цієї галузі, які з радістю та у найкоротші терміни допоможуть вам з оформленням документів на території України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація