ЩОДО СПЛАТИ ПДВ ЗА НАДАНІ ПОСЛУГИ РЕКЛАМИ

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

ЩОДО СПЛАТИ ПДВ ЗА НАДАНІ ПОСЛУГИ РЕКЛАМИ

Час прочитання: 2 хв.

Значний розголос даного питання відбувся серед замовників послуг реклами після того як фейсбук ввів обов’язкову сплату ПДВ 20% з 01.01.2020 року замовниками реклами з Російської федерації. Схожа ситуація вже існує в Україні. Відповідно до пункту 208.2. Податкового кодексу України, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 цього Кодексу (для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість).

При цьому отримувач послуг – платник податку у порядку, визначеному статтею 201 цього Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.

Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зокрема можна виділити наступні шляхи уникнення переплат ПДВ:

  1. Використовувати платіжну адресу країни, в якій не діє ПДВ для рекламодавців, зокрема Білорусь та Казахстан. Тобто створити нову сторінку для оплати реклами, де адресою буде інша країна.
  2. Оплачувати послуги реклами не з корпоративної карти, а з особистої картки довіреної особи (директора, бухгалтера тощо).
  3. Просто не реєструвати податкову накладну. Якщо проаналізувати реєстр судових рішень, то складання податковими органами податкових повідомлень-рішень є непоширеним явищем. Крім цього вивити факт нереєстрації податкової накладної за дані послуги можливо виключно у випадку проведення виїзної перевірки, та й при дуже прискіпливій роботі податківців. Наслідки за такі дії – це від 10 до 40 % штрафу від суми незареєстрованого ПДВ (залежно від строку прострочення реєстрації) відповідно до наданого податкового повідомлення-рішення, яке зазвичай складається із значними порушеннями, тому підлягає скасуванню у судовому порядку. Повторно ж податкове повідомлення-рішення, за ті ж самі дії, після його скасування не складається

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація