Що змінилось у податкових платіжках ФОП?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Що змінилось у податкових платіжках ФОП?

Час прочитання: 2 хв.

Новий квартал приніс нові зміни у податкове законодавство. Зокрема зміни торкнулися податкових платіжок ФОП. Дані зміни регулюються Наказом Міністерства України №148 від 22 березня 2023 року. Дані зміни торкнулися саме такого реквізиту платіжки як “Призначення платежу”.

Що саме змінилося?

В полі “призначення платежу” можна вказувати не лише обов'язкові дані, такі як код платежу, вид оплати тощо, але й дані які вважає платник за потрібні. Це можуть бути як і ПІП, РНОКПП, так і назва за, що саме здійснюється оплата та інші довільні дані.

Коли почали діяти нові правила?

Хоч і наказ Мінфіну був прийнятий в квітні 2023 року, але до липня 2023 року дозволяється проводити оплати за старим зразком. Тобто діяв так званий перехідний період. Можна було проводити оплати як за старими правилами, так і за новими.

Деякі платники податків не зовсім задоволені змінами та скаржаться на те, що проведенні оплати невчасно відображаються в особистих кабінетах платника податків.

Що робити, якщо платіж не відображається в кабінеті платника податків?

  1. Знайти квитанцію про проведену оплату. Якщо оплата здійснювалася через онлайн-банкінг, то це можна зробити в історії або архіві платежів.
  2. В особистому кабінеті через “Листування з ДПС” написати листа з проханням віднайти платіж. До листа долучити копію квитанції про проведення оплати та підписати його за допомогою електронного цифрового підпису.
  3. Після того, як податкова знайде вказаний платіж, він автоматично відобразиться кабінеті платника податків в розділі “платежі”. Тобто з вчасно проведеними платежами не повинно бути жодних нюансів.

Мета вказаних змін

Основною метою зазначених змін, як вказують податківці, є спрощення процедури заповнення цього реквізиту та скорочення кількості заповнених обов'язкових платежів та зручності в здійсненні оплати. Достатньо лише вказати код виду сплати, а решта інформації заповнюється на розсуд платника, тобто ФОП.

Приклад сплати по-новому для ФОП

101 ЄСВ за І квартал 2023 року. Тобто, не вимагається та не забороняється вказувати будь-яку іншу інформацію. Можна також додатково вказати ПІП та/або РНОКПП.

Отже, вказані зміни повинні спростити проведення податкових платежів для ФОП. Як такі нововведення показують себе на практиці можна буде говорити по закінченню звітного періоду. Деякі ФОП задоволені вказаними змінами та не ачать в цьому жодних проблем, інші навпаки жаліються, що платежі невчасно відображається в особистому кабінеті.

Отже, якщо виникають питання щодо заповнення податкових платежів для ФОП або будь-які інші питання з податкового законодавства, то не забувайте, що спеціалісти з знанням податкового та бухгалтерського законодавства завжди готові прийти на допомогу та надати фахову консультацію на всі питання, в тому числі щодо останніх законодавчих змін.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація