Що загрожує за СЗЧ чи дезертирство у воєнний час?

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Що загрожує за СЗЧ чи дезертирство у воєнний час?

Час прочитання: 2 хв.

Одним із найбільш поширених кримінальних правопорушень на сьогодні являється самовільне залишення місця служби або військової частини військовослужбовцем (СЗЧ). Якщо Вам або Вашим близьким висунули обвинувачення в СЗЧ чи дезертирстві - терміново, фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть розв’язати цю проблему.

Самовільне залишення місця служби або частини передбачає відсутність дозволу командира на переміщення військовослужбовця.

сзч чи дизертирство адвокат

Самовільним залишенням / дезертирством не вважається:

  • Залишення військової частини (далі – ВЧ) за наявності дозволу командира.
  • Відрядження.
  • Залишення ВЧ для виконання наказу командира.
  • Лікування.
  • Ротація/переміщення.
  • Навчання.
  • Відпустка.

Вказані вище підстави в обов’язковому порядку мають бути підтверджені командиром або правильно оформленими документами.

Яка відповідальність за СЗЧ / Дезертирство в Україні в 2023 році?

Поняття самовільного залишення військової частини – ключове в статті 407 Кримінального кодексу України.

Головна ознака цього злочину – саме відсутність дозволу, тобто, самовільність. Важливо: мовчазна згода або усний дозвіл – не гарантія. Потрібен виключно письмовий дозвіл.

Після отримання військовою частиною повідомлення щодо вчинення кримінального правопорушення і подальшого внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань військовослужбовець:

  1. Виключається із списків особового складу.
  2. Звільняється з посади.

Окрім цього, призупиняється грошове та інші види забезпечення.

8 грудня 2022 року у Верховній Раді було зареєстровано достатньо жорсткий законопроект – покарання для осіб, яких звинувачують у СЗЧ, дезертирстві, не виконанні наказу військового командування.

Мова йде про законопроект № 8271 – внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення, Кримінального кодексу та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в бойовій обстановці чи в умовах воєнного стану.

Важливо:

Зміни, які були внесені до статей 69 та 75 КК України, виключають можливість призначення звільнення від відбування покарання за СЗЧ з випробувальним терміном. Окрім цього, підвищується рівень штрафних санкцій за вчинення адміністративних військових правопорушень.

Стратегія захисту при СЗЧ / Дезертирстві

Обвинувачення в СЗЧ та дезертирстві можна оскаржити, вибудувавши правильну стратегію захисту. В цьому Вам допоможуть юристи «PRIKHODKO & PARTNERS».

Наприклад, дуже часто трапляються випадки, коли командування має недостовірну інформацію щодо відсутності військовослужбовця. При цьому він може знаходитись на лікуванні чи, взагалі, виконувати бойове завдання.

Саме тому, як тільки така можливість з’явиться, військовослужбовець має терміново, в письмовій формі повідомити про причини відсутності.

Ми докладемо максимум зусиль для збору відповідних доказів щодо Вашої невинуватості. Окрім цього, можна оскаржити наказ командування, поновитись на посаді, припинивши досудове розслідування.

Один із напрямків діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS» – надання професійної правової допомоги військовослужбовцям з питань захисту їх інтересів та прав у кримінальних провадженнях щодо СЗЧ та дезертирства. Залишайте заявку на якісну консультацію та допомогу адвоката!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація