Що загрожує за побиття людини? Кримінальна відповідальність за побиття людини –  стаття 121/122 ККУ

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Що загрожує за побиття людини? Кримінальна відповідальність за побиття людини – стаття 121/122 ККУ

Час прочитання: 3 хв.

До категорії найсерйозніших злочинів в Україні належать злочини, вчинені проти здоров’я та життя людини. В чому серйозність цих злочинів? Передусім, в більшості випадків наслідки цих правопорушень неможливо компенсувати матеріально. Кримінальна відповідальність за побиття людини регламентується статтями 121 та 122 Кримінального кодексу України. Якщо вам потрібна допомога адвоката за цими статтями, фахівці Приходько та Партнери готові Вам її надати.

Відповідальність за побиття людини

Міра кримінальної відповідальності за побиття людини залежить від різних факторів. Серед них – важкість вчиненого злочину. Найсерйозніше покарання – довічне ув’язнення. Також на вибір міри покарання впливає наступне: чи відбувалися ці злочини під впливом наркотиків або у стані афекту. Залежно від вказаних вище факторів становище підозрюваного може як покращуватися, так і погіршуватися.

Чинне законодавство, а саме Кримінальний кодекс України розділяє тілесні ушкодження на наступні групи:

  • Легкі (стаття 125 КК України).
  • Середні (стаття 122 КК України).
  • Тяжкі (стаття 121 КК України).

Окрім цього, додатковими ознаками для кваліфікації злочину мають тяжкі тілесні ушкодження (статті 123 та 124 КК України).

Що загрожує за побиття людини? Кримінальна відповідальність за побиття людини – стаття 121/122 ККУ - urb 9912 1 2

Що ж таке тілесні ушкодження? Відповідно до загальноприйнятого визначення, це порушення анатомічної цілісності органів, тканин та їх функцій. Тілесні ушкодження можуть виникати внаслідок дії одного чи одночасно декількох факторів: хімічних, фізичних, психічних, біологічних. Що стосується ступені тяжкості тілесного ушкодження, її визначає судовий експерт відповідно до чинних Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Вони були затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.1995.

Частиною першою статті 121 ККУ передбачено наступне покарання за нанесення тяжких тілесних ушкоджень: позбавлення волі строком від 5-ти до 8-ми років. Частиною другою статті 121 ККУ передбачено позбавлення волі строком від 7-ми до 10-ти років у випадку, коли завдані тілесні ушкодження призвели до смерті потерпілого. Також дане покарання наступає в випадках, коли злочин здійснює група осіб за попередньою змовою, з мотивів національної, расової чи релігійної нетерпимості.

Судова практика за статтями 121/122 КК України

Відповідно до юридичної практики, більшість злочинів, які розглядаються представниками правоохоронних органів, пов’язані із нанесенням тілесних ушкоджень.

Ніхто від цього не застрахований. Кожного дня ми можемо зустрітись з агресією. Таким чином, злочини проти здоров’я та життя – не рідкість. Звичайно, кожна ситуація являється індивідуальною. Правопорушення за статтями 121/12 КК України можуть бути вчинені, наприклад, з помсти. При цьому вони продумуються до найменших дрібниць. Однак, в деяких випадках мова може йти про нещасний випадок чи самооборону.

Наприклад, людина діяла з ціллю самозахисту. Однак, суду та слідству важко довести, що не відбувалося порушення межі необхідного захисту і особа перебувала в стані реальної небезпеки з боку нападника. Для наведення вагомих доказів треба скористатися допомогою професійних юристів.

Що загрожує за побиття людини? Кримінальна відповідальність за побиття людини – стаття 121/122 ККУ - urb 9479

Отже, якщо Вас намагаються притягнути до відповідальності за статтями 121/122 КК України, Вам потрібно заручитись підтримкою адвоката. Саме адвокат допоможе оцінити кожну із ситуацій індивідуально та проаналізує її на предмет наступних чинників:

  • Наявність наміру.
  • Поведінка постраждалого до вчинення злочину.
  • Скоєння злочину з необережності.
  • Наявність обтяжуючих/пом’якшуючих обставин.

Адвокати Приходько та Партнери зможуть розробити найбільш компетентну лінію захисту.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтями 121/122 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація