Що загрожує водіям таксі, які перевозять пасажирів без ліцензії та як з цим боротися

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Що загрожує водіям таксі, які перевозять пасажирів без ліцензії та як з цим боротися

Час прочитання: 3 хв.

Мати власний транспортний засіб завжди проблематично та це створює додаткові обмеження для водія, оскільки потрібно бути цілком уважним при використанні автомобіля, щоб не стати учасником дорожньо-транспортної пригоди.

А тому більшість громадян України досить часто використовує служби таксі для власного пересування по місту. Можна сказати, що таксі в Україні є популярним видом пасажирських перевезень.

Однак, щоб надавати такі послуги із перевезення потрібно мати спеціальну ліцензію, яка видається відповідними державними органами влади.

У цій інформаційній статті ми проаналізуємо, яка відповідальність загрожує водіям таксі, які перевозять пасажирів без ліцензії.

Чи потрібно отримувати ліцензію на таксі?

Із аналізу постанови КМУ від 2 грудня 2015 року №1001 вбачається, що господарська діяльність зі здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів на таксі підлягає обовʼязковому отриманню спеціальної ліцензії.

Подавати документи слід до Державної служби України з безпеки на транспорті. Дане положення також наявне в ст. 7 ЗУ “Про ліцензування видів господарської діяльності” та ст. 9 ЗУ “Про автомобільний транспорт”.

Крім цього, варто зазначити, що до водіїв таксі, які здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення встановлюється обовʼязкова наявність таких вимог, а саме:

  • наявність посвідчення водія категорії B (дозволяє керувати автомобілями, які мають до 8 пасажирських місць і загальну вагу не більше 3,5 тонн);
  • наявність стажу керування автомобілем за категорією B — не менше 3 років;
  • мінімальний вік громадянина складає - 21 рік.

Таким чином, водії таксі не тільки повинні мати ліцензію на здійснення своєї господарської діяльності, а також відповідати певним критеріям щодо віку, стажу керування автомобілем та наявності відповідної категорії прав.

Яка відповідальність передбачена, якщо водій таксі не має ліцензії на перевезення пасажирів?

Якщо водій таксі немає спеціальної ліцензії на провадження господарської діяльності, то українським законодавством встановлюється адміністративна відповідальність за дане правопорушення, а саме ст. 164 КУпАП.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 17000 грн до 34000 грн з конфіскацією грошових коштів, що були отримані внаслідок вчинення даного адміністративного правопорушення. В залежності від кваліфікації вчинених діянь та обраної частини ст. 164 КУпАП сума штрафу може збільшуватися.

Як боротися із незаконно складеним протоколом по ст. 164 КУпАП?

Для цього потрібно зробити аналіз актуальної судової практики.

Так, у постанові Заводського районного суду м. Миколаєва від 9 січня 2024 року по справі №487/8814/23 суддя зауважив, що відповідальність настає за ст. 164 КУпАП лише тоді, коли буде встановлена систематичність порушення перевезення пасажирів на таксі з боку водія транспортного засобу, без наявної ліцензії або без реєстрації його як субʼєкта господарювання.

Разове вчинення зазначеної дії не може утворювати складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164 КУпАП. Провадження по справі було закрите.

У постанові Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 29 лютого 2024 року по справі № 133/319/24 суддя прийшов до наступних висновків.

Працівники органів Нацполіції повинні при складанні протоколу за ст. 164 КУпАП обовʼязково встановлювати не тільки відсутність ліцензії у водія таксі або його реєстрації як субʼєкта господарювання, а також наявність систематичного здійснення ним підприємницької діяльності з метою отримання прибутку, інакше в протилежному випадку у діях громадянина буде відсутній склад адміністративного правопорушення. Провадження по справі було закрите.

Таким чином, методів боротьби із незаконно складеними протоколами по ст. 164 КУпАП може бути безліч, однак потрібно чітко розуміти яким чином можна себе захистити.

Для цього слід звертатися до професійних юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда постійно відслідковує останні зміни у чинному законодавстві, аналізує актуальну судову практику, а тому ми розуміємось на захисті громадян щодо будь-яких справ, повʼязаних із настанням адміністративної відповідальності. Не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація