Що таке ордер на квартиру та як його отримати?

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Що таке ордер на квартиру та як його отримати?

Час прочитання: 3 хв.

Ордер на квартиру – документ-дозвіл на заселення в об’єкт нерухомості житлового фонду держави. Правила отримання ордеру містяться в Постанові №470-84-п. Зокрема, в Правилах зазначено, що видання ордеру можливе тільки на вільну квартиру чи будинок. В цій статті наші фахівці –  юристи Приходько та Партнери детально розкажуть про те, що таке ордер на квартиру та як його отримати. 

Умови отримання ордеру на квартиру

Розпочнемо з того, що таке ордер. Для початку зазначимо, що офіційного терміну «ордер» не існує. Загальноприйнятне визначення цього поняття наступне: ордер – документ індивідуального характеру, який встановлює право користування об’єктом нерухомості. Цей документ видають виконавчі органи місцевої влади. Ордер – єдина законна підстава для вселення громадянина та його родини до будинку громадського чи державного житлового фонду. 

Ордер на будинок чи квартиру можуть отримати громадяни, які мають потребу в поліпшенні житлових умов. Яким має бути перший крок для отримання ордеру? Передовсім, треба стати на квартирний облік. Для отримання цього правовстановлюючого документа мають бути наступні підстави (більш детально вони представлені в статті 34 Житлового кодексу України):

 1. Житлова площа особи значно менше норм, встановлених чинним законодавством.
 2. Житло не відповідає дійсним технічним та санітарним характеристикам. 
 3. Проживання в гуртожитку/орендованій квартирі. 
 4. Наявність у особи хронічного захворювання, через яке він не може проживати в одному помешканні з іншими членами родини. 

Кожен із пунктів, зазначених вище – підстава для можливості стати на квартирний облік. Для цього потрібно подати заяву до Центру надання адміністративних послуг. 

Серед документів, які Вам знадобляться:

 • Техпаспорт.
 • Форма 3.
 • Акт проведення обстеження житлових умов.
 • Копії паспортів всіх проживаючих у приміщенні.
 • Довідки з місця роботи всіх потенційних жильців. 

Оформити заяву та інші необхідні документи для отримання ордеру на квартиру допоможуть юристи Приходько та Партнери. Уповноважені органи мають 30 календарних днів на прийняття відповідного рішення. 

Зверніть увагу: ордер має персоніфікований характер. Це означає, що його не можна передавати третім особам. В процесі вселення в жиле приміщення, яке було надано громадянину, отриманий ордер надається житлово-експлуатаційній організації. Якщо така організація відсутня, ордер треба передати відповідній установі чи організації. Це документ особливої звітності.

Є окремі випадки, в яких ордер може бути визнано не дійсним. Мова йде про неправомірні дії осіб, які отримали цей документ. Якщо цей факт буде доведено, особи підлягають виселенню. Надалі ніяке інше житлове приміщення не надається. 

Послуги професійних юристів з отримання ордеру на квартиру

Послуги юристів Приходько та Партнери з отримання ордеру включають: 

 • Надання консультацій.
 • Аналіз та роз’яснення конкретної ситуації.
 •  Захист інтересів клієнтів на етапі досудового розв’язання житлових спорів.
 • Підготовка скарг, позовів, клопотань, запитів.
 • Захист інтересів клієнта на всіх етапах, які супроводжують отримання ордеру. 

Запорука нашого багаторічного успіху – індивідуальний підхід до кожної справи. Ми спеціалізуємось на вирішенні навіть найскладніших питань.  Юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам максимально оперативно отримати ордер на квартиру. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з отримання ордеру на квартиру заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація