Що таке грант і як його отримати

Грант-менеджер, інвестиційний консультант

E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Що таке грант і як його отримати

Час прочитання: 3 хв.

Грантові програми під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України стали досить суттєвою допомогою для підтримки існуючого бізнесу та започаткування нової справи.

Однак, станом на 2024 рік не кожен громадянин України може сказати, що слід розуміти під грантовою програмою. В чому і вбачається актуальність даної тематики.

А тому у цій інформаційній статті ми дамо відповідь на питання, що таке грант та як його отримати.

Що слід розуміти під поняттям грант?

Грант (із англійської grant дар або пожертвування) - це фінансова допомога, яка в переважній більшості випадків надається на безповоротній основі різними організаціями та установами на реалізацію певного проекту.

Найчастіше допомога надається на банківський рахунок грантоотримувача (юридичної чи фізичної особи) шляхом перерахування грошових коштів, рідше як оплата певних послуг, що може отримати грантоотримувач.

Якщо порівнювати з іншими видами та інструментами фінансування (наприклад, кредит від банківської установи, отримання коштів від інвесторів, краудфандинг тощо), то гранти мають ряд таких переваг, а саме:

  • грошові кошти отримані в рамках грантової програми зазвичай не повертаються, якщо буде успішно реалізований проект на який вони виділялися початково;
  • грантонадавач контролює використання фінансування, однак він не втручається у внутрішні справи юридичної чи фізичної особи, тобто у сам проект;
  • гранти можливо отримувати від різних інституцій - як від міжнародних організацій, так і держави в цілому.

Як отримати грант?

Потрібно в першу чергу розуміти, що грант передбачає собою конкурсну основу для отримання фінансування, а тому потенційний заявник, що бажає отримати грошові кошти повинен зазвичай відповідати певним критеріям, які встановлює грантонадавач.

Таким чином, лише обраний переможець отримує фінансування в рамках грантової програми.

Для отримання гранту потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій, а саме:

  • Провести аналіз існуючих грантових програм. Для початку слід визначити, які на сьогодні існують гранти, критерії їх отримання, а потім вже обрати найбільш відповідний варіант, що підходить особі.
  • Розробити проектну ідею (бізнес-план). Для отримання фінансування в рамках грантової програми зазвичай потрібно надавати проект або бізнес-план того, на що саме планується виділяти отримані кошти. Тобто особа повинна надати відповідній комісії у письмовому вигляді своє бачення реалізації отриманого грошового фінансування.
  • Підготовка пакету документів. Окрім, бізнес-плану потрібно також спочатку подати заяву для участі у рамках грантової програми, орієнтовний бюджет для реалізації проекту та інші супутні документи, що вимагає грантонадавач.
  • Дотримання дедлайнів. Варто розуміти, що у кожної грантової програми існують свої дедлайни подачі заявок та інших документів для прийняття участі у гранті, а тому слід суворо їх дотримуватися, якщо ви плануєте все ж таки отримати грошове фінансування за обраною програмою.

Самостійне обрання грантової програми та подача відповідного пакету документів не гарантує отримання фінансування.

А тому, щоб збільшити шанси для успішної подачі заявки на грант слід звертатися до перевірених фахівців із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Вони чудово розуміються на проблемних аспектах даної тематики, що дозволяє надавати клієнтам компанії тільки належну юридичну допомогу на всіх етапах отримання гранту. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Грант-менеджер, інвестиційний консультант

E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація