Що робити якщо виконавча служба заблокувала рахунки?

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Що робити якщо виконавча служба заблокувала рахунки?

Час прочитання: 3 хв.

Життя сучасної людини так чи інакше пов’язане з потребою відкриття рахунків для отримання певних виплат. Це може бути як заробітна плата, так і кошти, отриманні від підприємницької діяльності. Після відкриття рахунку фізична чи юридична особа отримує картку та може знімати з неї кошти. Однак, виникають ситуації, коли ваші рахунки можуть заблокувати. Мова йде, наприклад, про блокування рахунків виконавчою службою. Допомогти зняти арешт з картки допоможуть професійні юристи нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

В яких випадках виконавча служба може заблокувати рахунки?

Заблокувати Ваші рахунки виконавча служба може через:

  • Несплату штрафів, аліментів.
  • Наявність боргів по кредиту/кредитам або комунальним послугам.
  • Стягнення для забезпечення рішення суду.
  • Підозру у відмиванні доходів, отриманих злочинним шляхом.

Рахунок може бути заблокований в день винесення рішення виконавчою службою, тобто, після того, як з цим рішенням ознайомиться банк. Після цього повідомлення про накладення арешту має отримати клієнт банку і Ваші рахунки заблокують.

 

Чи має право виконавча служба заблокувати зарплатну картку?

Відповідно до частини другої статті 18 Закону України «Про виконавче провадження», заходи примусового вилучення коштів здійснюються у Порядку, які були встановлені виконавчим документом. Виконавча служба може накласти стягнення на цінні папери, кошти, майнові чи корпоративні права, об’єкти творчої, інтелектуальної діяльності.

zablokovana-kartka.jpg

Що стосується зарплатної картки, з неї також можуть бути стягнуті відрахування, але вона не може бути заблокована виконавчою службою. Розбір відрахувань з заробітної плати вираховується із суми, яка залишається після утримання зборів, податків та єдиного внеску на держане загальнообов’язкове соціальне страхування. Накладення арешту на зарплату боржника, розмір якого встановлений законом, не має порушувати права особи на достойні умови життя.

Таким чином, виконавча служба не має юридичного права на блокування зарплатної картки.

 

Процедура зняття арешту з рахунку в Україні

Відповідно до статті 59 Закону України (частина четверта) підставами для зняття арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини, являються:

  • Надходження на рахунок виконавчої служби коштів, стягнених з боржника.
  • Отримання документального підтвердження, що арешт рахунку та стягнення коштів – незаконні.
  • Документальне підтвердження наявності на одному/декількох рахунках боржника  коштів, які достатні для виконання судового рішення про забезпечення позову.

У всіх інших випадках зняття арешту здійснюється відповідно до рішення суду (стаття 59 Закону України, стаття п’ята). Таким чином, боржник має право оскаржити постанову про арешт коштів, винесену приватним чи державним виконавцем. Якщо суд задовольнить вимоги боржника, виконавець знімає арешт з його рахунків.

Що робити, якщо виконавча служба заблокувала Ваші рахунки? - терміново звертайтесь до профільного адвоката! Час у цій справі дуже Важливий. Юристи компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» займаються розблокуванням рахунків та судовими спорами, що пов'язані з боргами, кредитами та шахрайством.

 

Якщо ви зіштовхнулися з проблемою блокування рахунків виконавчою службою, ми допоможемо вам зняти арешт. Звертайтесь до найкращих юристів України – співробітників компанії «PRIKHODKO & PARTNERS». Розрахуйте точну ціну розблокування банківського рахунку, якщо виконавча служба його заблокувала - заповніть форму нижче!

  • Вартість допомоги з часткового зняття арешту з рахунків спеціального призначення (зокрема зарплатні картки) становить 2000 грн.
  • Вартість допомоги у повному знятті арешту з рахунків у судовому порядку складає 10 000 грн.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація