Що робити, якщо викликають в поліцію? Допомога адвоката при виклику до відділу поліції.

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Що робити, якщо викликають в поліцію? Допомога адвоката при виклику до відділу поліції.

Час прочитання: 2 хв.

Візит до правоохоронців для більшості людей – значний стрес і втрата спокою на тривалий час. Саме тому виникає питання: що робити, якщо викликають в поліцію? Найперше, що варто запам’ятати – не треба панікувати. Виклик у поліцію – процедура, чітко регламентована чинним українським законодавством. Ви зобов’язані виконувати вимоги представників правоохоронних органів тільки у випадку, коли ця процедура не буде суперечити дотриманню всіх Ваших законних прав. Також при виклику до відділу поліції краще скористатися допомогою адвоката. Ми пропонуємо кваліфіковану юридичну допомогу. Адвокати PRIKHODKO & PARTNERS зможуть захистити Ваші права.

Які можуть бути причини виклику до відділу поліції?

Чинним Кримінально-процесуальним кодексом України передбачено, що «виклик» («запрошення») до відділу поліції – захід для забезпечення кримінального провадження. Ця процедура має здійснюватися виключно для того, щоб кримінальне провадження було дієве.

Виклик в кримінальному провадженні здійснюється через повістку (стаття 135, частина перша КПК України). Повістка має безпосередньо передаватися людині, яку викликають до поліції. Також вона може бути надіслана поштою (в тому числі – електронною). Головна умова – повістка надається не пізніше, ніж за 3 дні до призначеної дати прибуття до відділу поліції.

Виклик до поліції може здійснюватися також телеграмою або телефоном. Однак, факт його здійснення не фіксується. Саме тому, цей варіант комунікації не розцінюється як повноцінна підстава для притягнення особи до відповідальності за неприбуття на виклик.

 
У випадку, якщо Ви – учасник кримінального провадження, в межах досудового розслідування у слідчого є право на виклик Вас до відділу поліції. Мета – проведення допиту з ціллю отримання додаткової інформації, пояснень або проведення інших слідчих дій.

Головне – не панікувати. Вас можуть викликати для допиту як свідка. Наприклад, Ви стали очевидцем здійснення злочину та можете надати важливу інформацію.

Повістка про виклик до поліції може бути направлена на участь в слідчих діях, таких як: проведення упізнання, слідчого експерименту та ін. В будь-якому випадку, Вам знадобиться кваліфікована юридична консультація.

Допомога адвоката при виклику до відділу поліції

Якщо Вас викликають до поліції і Ви сумніваєтесь в тому, чи правомірний цей виклик, краще скористатися допомогою адвоката. Ви, як учасник, наприклад, кримінального провадження, наділені невіддільними правами під час допиту, а саме:

  • Знати підстави виклику та суть кримінального правопорушення.
  • Вносити свої зауваження.
  • Робити нотатки.
  • Надавати власні докази.

 
Головне право, яке Ви маєте – право на отримання професійної юридичної допомоги. Вчасна юридична підтримка адвокатів PRIKHODKO & PARTNERS дозволить захистити всі Ваші права в процесі виклику до відділу поліції.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг адвоката при виклику до відділу поліції, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація