ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ В УКРАЇНІ НЕЛЕГАЛЬНО?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ В УКРАЇНІ НЕЛЕГАЛЬНО?

Час прочитання: 2 хв.

Спочатку давайте розберемо, що означає бути нелегалом. Не говоритимемо словами процитованими із закону, а пояснимо все людською мовою.

Нелегал — це іноземний громадянин, який приїхав до України за візою або в рамках 90/180 днів (даний фактор доречний лише для країн з не візовим в'їздом для України при питанні оформлення тимчасового посвідки на проживання в Україні) і залишився тут після закінчення дозволеного часу перебування , передбаченого тимчасовим коридором чи візою.

Також, нелегалами, можна назвати людей, які мали в Україні тимчасовий чи постійний посвідку на проживання та з якихось причин (вони можуть бути різні) втратили право користування цими документами, були притягнуті до адміністративної відповідальності за їх втрату чи псування та не виїхали вчасно з України, а також, після ануляції вищезгаданих документів міграційною службою з причин, передбачених законодавством України.

Як бути в такій ситуації?

Що робити, якщо виїзд до своєї країни навіть не розглядається? Особливо в період, коли весь світ охоплений війнами, де-стабілізаційними процесами всередині держав, на тлі коронавірусної інфекції, що розвивається (COVID-19).

Перше, що потрібно зробити, — загалом оцінити картину стану своїх документів, вивчити підстави для перебування на території України та причини, з яких людина не може залишити територію України навіть за умови набуття статусу нелегала. Після цього необхідно звернутися до органів міграційної служби за місцем свого проживання щодо продовження терміну перебування на території України.

З документів потрібно мати при собі:

  • оригінал закордонного паспорта країни свого громадянства;
  • нотаріальний переведення закордонного паспорта країни свого громадянства;
  • документ, що підтверджує підстави для перебування та продовження терміну перебування в Україні (наприклад, дозвіл на роботу; свідоцтво про шлюб; свідоцтво про народження дитини-громадянина України; ваше свідоцтво про народження, якщо ви народилися на території України; документи найближчих родичів, які є громадянами) або проживали на території України на момент 1991 року, інше).

Прийшовши на прийом до міграційної служби, співробітники держоргану уважно вивчать Вашу ситуацію, документи та підстави перебування та приймуть документи на продовження терміну перебування.

Результатом цієї процедури буде проставлення печатки у паспорті про продовження терміну перебування. Цей друк може діяти максимум 6 місяців. За цей час ви можете легалізуватися, шляхом оформлення тимчасового або постійного посвідки на проживання або при необхідності майбутнього виїзду з України – придбати підстави для отримання візи Д (по шлюбу, навчанню, роботі та інше).

Не можна сказати, що процедура продовження терміну перебування вирішує ваш нелегальний статус назавжди або вирішує загалом ваше перебування в Україні з точки зору документів, але те, що він є рятівним колом та тимчасовим рішенням легальності перебування – це точно. Завдяки цій послузі, Ви зможете отримати можливість надалі набути посвідки на проживання або навіть громадянство України.

Процедура продовження терміну перебування дуже складна, тому було б розумно звернутися за допомогою до юриста, який володіє спеціальними знаннями з цього питання. Спеціалісти нашої компанії надають вам послуги на найвищому рівні.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація