Що робити якщо військовий потрапив у полон?

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Що робити якщо військовий потрапив у полон?

Час прочитання: 3 хв.

Ні для кого не секрет, що будь-яка війна супроводжується таким негативним явищем, як полон. Актуальною ця тема для України стала ще з 2014 року. З початком повномасштабного вторгнення її актуальність ще більше зросла. Варто зазначити, що за кожним фактом зникнення або потрапляння в полон органами досудового розслідування розпочинається кримінальне провадження. Перше, що потрібно буде зробити — підготувати заяву про зникнення військовослужбовця. В цьому Вам допоможуть наші юристи — фахівці Приходько та Партнери.

Алгоритм дій при потраплянні військового до полону

Як і в усьому світі, в Україні діє цілий ряд організацій, які займаються пошуком полонених, а також наданням інформації близьким та родичам щодо дій при потраплянні військового до полону. Однак, перед зверненням із запитом до представників будь-якої організації варто підготувати повну інформацію про особу військовослужбовця, який потрапив до полону. Головне, що Ви маєте надати:

  • Паспортні дані, ІНН.
  • Номер військового квитка.
  • Звання військового.
  • Номер військової частини.
  • Інформацію про побратимів (за наявності).
  • Останнє місце дислокації.
  • Зазначення дати, коли військовослужбовець в останній раз виходив на зв'язок.

Важливо: чим більше конкретної інформації Ви зможете зібрати, тим більше у Вас шансів на успішний пошук військовослужбовця. Який наступний крок? Потрібно звернутися до органів влади, які займаються пошуком військових, які знаходяться у полоні. В таких випадках краще за все підготувати звернення до державних органів. Вам буде надано відповідне підтвердження звернення до владних структур. Для правильного оформлення та подальшого подання заяви краще скористатися послугами професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери мають необхідний досвід для оформлення відповідних документів.

Таким чином, написання заяви — завдання №1 при пошуку зниклого військовослужбовця. Однак, як свідчить практика, повернення з полону може затягнутися не на один місяць.

Як оформити грошову допомогу родичам військовослужбовця?

Варто зазначити, що за всіма військовослужбовцями, які потрапили до полону, зберігаються їх посадові оклади, в тому числі надбавки та додаткові виплати. Однак, далеко не завжди родичі військових звертають на це увагу. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів родини військових мають законне право на щомісячні виплати. Строки їх виплати та розміри встановлені чинним законодавством.

Для отримання грошових виплат треба написати заяву та прикріпити до неї відповідні документи: копії паспорта та ІНН всіх членів родини; довідку про реєстрацію місця проживання; за наявності — копії свідоцтва про укладення шлюбу та народження дітей. Зібрані документи подаються командиру військової частини.

Списання з військової служби

На прийняття рішення відводиться не більше 15-ти днів. Якщо буде винесено позитивне рішення, родина військовослужбовця буде отримувати виплати. Однак, існують певні нюанси. Для отримання грошового забезпечення потрібно отримати офіційне підтвердження того, що військовий дійсно знаходиться в полоні. Окрім цього, представники Служби безпеки України надають довідку про присвоєння особі статуту “військовополонений”. Потрібно буде витратити час на збір необхідних документів та оформлення виплати. Саме тому краще довірити цю справу професійним юристам. Наші фахівці готові надати Вам кваліфіковану правову допомогу.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з питання дотримання прав військових та їх родин заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація