Що робити, якщо Ваш тендер оскаржили в АМКУ?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Що робити, якщо Ваш тендер оскаржили в АМКУ?

Час прочитання: 3 хв.

Публічні закупівлі, які були створені в Україні ще в далекому 2016 році, діють на принципах: справедливості, добросовісної конкуренції, відкритості, прозорості, недискримінації тощо. Це все дає змогу як учасникам публічних закупівель, так і їх замовникам відстоювати свої законні права та інтереси під час проведення тендерів. Однак, на практиці замовники публічних закупівель часто потрапляють в таку ситуацію, де на їхній тендер подають скаргу до органу оскарження (АМКУ) стосовно незаконних прийнятих рішень в межах публічної закупівлі або порушень нормативно-правових актів в цій сфері, що призводить до виникнення певних труднощів та потреби в їх подальшому вирішенні. В чому і вбачається актуальність обраної тематики. А тому у цій статті ми поговоримо про те, що робити, якщо ваш тендер оскаржили в АМКУ.

 

Які дії необхідно вчинити замовнику, якщо його тендер оскаржили до АМКУ?

Перш за все потрібно не панікувати в такій ситуації, адже в житті кожного замовника публічних закупівель рано чи пізно, трапляються випадки, коли учасники тендерів подають скаргу до АМКУ. При цьому, слід памʼятати, що навіть тоді, коли орган оскарження АМКУ прийме рішення на користь учасника публічної закупівлі, то ви все одно маєте можливість виконати вчасно це рішення та владнати ситуацію таким чином, щоб не сплачувати штрафи за порушення законодавства у сфері публічних закупівель, а саме:

  • якщо виникла така ситуація, де скарга від учасника публічних закупівель була подана під час термінів подання пропозицій на умови тендерної документації, а замовник цілком впевнений, що така скарга буде задоволена та учасник тендеру 100% правий, то тоді можна внести зміни до публічної закупівлі, не очікуючи при цьому рішення від органу оскарження АМКУ, усунувши таким чином це порушення;
  • якщо учасник публічної закупівлі подав скаргу до АМКУ, яку замовник заперечує та вважає її незаконною, то в такому випадку останній має можливість подавати пояснення до скарги через систему електронних закупівель, що в результаті сприятиме прийняттю більш обґрунтованого рішення по справі.

Важливо! Під час внесення змін до публічної закупівлі, на яку було подано скаргу до АМКУ, замовник зобовʼязаний повідомити орган оскарження про ці зміни.

 Що слід розуміти замовнику, коли його тендер оскаржили в АМКУ?

 У разі прийняття рішення на користь учасника публічних закупівель стосовно раніше поданої скарги, орган оскарження АМКУ зобовʼязує замовника тендеру усунути зазначені порушення протягом 30 календарних днів. Крім того, на цей час процедура закупівлі буде заблокована.

Якщо ж замовник тендеру виконав усі дії та вимоги, що були зазначені у рішенні АМКУ, а процедура проведення закупівлі все ще не розблокована, то в такій ситуації потрібно також повідомити про виконання рішення в електронній системі закупівель. Інакше кажучи, тендер не зможе перейти на етап проведення аукціону тощо.

 

 Чи можна оскаржити рішення колегії?

 Українське законодавство надає можливість замовнику публічної закупівлі оскаржити рішення АМКУ до судових органів влади, а саме:

  • якщо оскаржувати рішення щодо захисту економічної конкуренції, обмеження монополізму в господарській діяльності та захисту від недобросовісної конкуренції, то потрібно звертатися до господарського суду;
  • якщо оскаржувати скарги щодо порушення законодавства у сфері публічних закупівель, то потрібно звертатися до адміністративного суду.

Важливо! Термін оскарження - 30 днів з моменту оприлюднення рішення АМКУ в електронній системі закупівель.

Ваш тендер оскаржили в АМКУ та ви не знаєте, що потрібно робити? В такому випадку не обійтись без допомоги кваліфікованих юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда проконсультує вас на рахунок всіх можливих дій щодо побудови ефективної стратегії захисту, оскільки ми завжди працюємо на результат для наших клієнтів. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація