Фото: Що робити, якщо роботодавець не віддає трудову книжку?   

«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Що робити, якщо роботодавець не віддає трудову книжку?   

Час прочитання: 3 хв.

Трудова книжка є важливим документом, що підтверджує трудову діяльність працівника. Її втрата або несвоєчасне повернення можуть спричинити проблеми при влаштуванні на нову роботу, отриманні соціальних виплат чи пенсії. Якщо роботодавець не віддає трудову книжку після звільнення, слід діяти швидко та рішуче. Якщо у Вас виникли проблеми з поверненням трудової книжки, звертайтесь до юристів компанії «Приходько та партнери», які допоможуть захистити Ваші права та інтереси в сфері трудового права.

Коли роботодавець зобов’язаний повернути трудову книжку?

Керівник повинен видати працівникові заповнену трудову книжку в той самий день, коли він звільнився. Якщо працівник не присутній на робочому місці в день звільнення, роботодавець має обов’язок надіслати йому повідомлення з інформацією про потребу в отриманні трудової книжки. Трудове законодавство надає право роботодавцю відправити трудову книжку поштою на адресу проживання працівника, але лише за умови наявності письмової згоди працівника на таку пересилку.

Проконсультуватися з юристом

Якщо роботодавцем порушена дана процедура, він може притягуватись до відповідальності, встановленої законом.

Важливо! Якщо було затримано видачу трудової книжки, то днем звільнення має бути день її передачі працівнику. Якщо таке сталося, то на підприємстві має видаватися новий наказ, в якому зазначено про новий день припинення трудових відносин, а також ця інформація вноситься до трудової книжки. Попередній запис про звільнення буде визнаватися недійсним.

Що робити, якщо керівник не видає трудову книжку?

Приходько та партнери

  1.  Направлення рекомендованого листа з описом. Надішліть лист, зазначивши вашу згоду на відправку поштою трудової книжки та адресу, куди її потрібно відправити. Після вручення листа має надійти повідомлення про його отримання роботодавцем.
  1. Повторне звернення до керівника. У випадку, якщо Вам так і не надіслали трудову книжку, напишіть повторне звернення до роботодавця з вимогою про виплату середньомісячної заробітної плати у період неповернення трудової книжки. Переконайтеся, що ваш запит документально підтверджений.
  1. Звернення до Державної служби України з питань праці. Напишіть заяву до органу,  який має право складати протоколи про адмінправопорушення в разі порушення трудових норм.
  1. Звернення до суду. Якщо всі попередні кроки не дали результату, подайте позов до суду для захисту своїх прав. Термін звернення з позовною заявою складає 3 місяці, з моменту як позивач дізнався або міг дізнатися про порушення трудових прав.

Розрахувати вартість консультації з юристом

Допомога адвоката у справі про повернення трудової книжки

Юридична компанія "Приходько та партнери" пропонує широкий спектр юридичних послуг, включаючи допомогу в ситуаціях, коли роботодавець відмовляється видати трудову книжку.

Наші послуги включають:

  • Консультування та аналіз Вашої ситуації. Фахівці компанії "Приходько та партнери" проаналізують вашу ситуацію, враховуючи всі надані вами документи, оцінять правові аспекти вашої справи та можливі ризики, а також наддадуть повний алгоритм подальших дій.
  • Підготовка та подання письмових запитів в Ваших інтересах. Наша компанія допоможе Вам підготувати офіційний письмовий запит до роботодавця. Вони забезпечать, щоб документ був складений згідно з усіма юридичними вимогами та включав всі необхідні елементи.
  • Представництво в Державній службі України з питань праці. Якщо роботодавець проігнорує ваш запит, юристи компанії "Приходько та партнери" допоможуть скласти та подати скаргу.
  • Представництво інтересів в судовому порядку. У випадку, якщо всі попередні заходи не призвели до позитивного результату, юристи "Приходько та партнери" готові представляти ваші інтереси у суді.

В проблемних питаннях трудових відносин консультація кваліфікованого адвоката точно не буде зайвою! Якщо у Вас залишились ще питання, залишайте заявку нижче і наш юрист зв’яжеться з Вами.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація