Фото: Що робити якщо не можеш виплатити кредит?

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Що робити якщо не можеш виплатити кредит?

Час прочитання: 3 хв.

Звичайно, виплата кредиту є важливим зобов'язанням, яке потрібно виконувати своєчасно, але іноді можуть виникати обставини, що призводять до того, що людина не може виплатити кредит вчасно. Якщо ви опинилися в такій ситуації, не панікуйте, є кілька кроків, які можна зробити, щоб вирішити проблему.

Контакт з банком про неможливість платити по кредитам

Якщо у вас виникли труднощі з виплатою кредиту, першим кроком має бути зв'язок з банком або фінансовою установою, яка надала вам кредит. Це може допомогти вам уникнути штрафних санкцій та погіршення кредитної історії. Відкритість і співпраця можуть допомогти у знаходженні рішення, яке буде вигідним і для вас, і для банку.

Реструктуризація кредиту

Реструктуризація кредиту - це процес перегляду термінів, відсоткової ставки, суми платежу та інших умов кредиту. Цей процес може бути вигідним для обох сторін. Для боржника реструктуризація може зменшити фінансовий тиск та забезпечити більш комфортні умови для погашення боргу. Реструктуризація боргу може відбуватися у формі добровільної угоди між боржником та кредитором, або ж у формі судового процесу. В будь-якому випадку, для успішної реструктуризації потрібно домовитися про умови, які задовольнять обидві сторони. Якщо у вас є труднощі з виплатою кредиту, реструктуризація може допомогти зменшити щомісячний платіж та забезпечити додатковий час для погашення боргу, зменшити суму платежів або збільшити строк погашення боргу, покращити свою кредитну історію, а також збільшити вашу ліквідність.

Оформити банкрутство для повного списання кредитів та пені

Банкрутство є хоча радикальним, проте найефективнішим варіантом для тих, хто не може виплатити кредит та інші зобов'язання. Вирішення про банкрутство повинно бути зроблено з допомогою юриста, який зможе допомогти зрозуміти всі наслідки цього кроку та розробити план дій.

Після відкриття провадження про неплатоспроможність, для вас буде запроваджено мораторій строком на 120 днів. Це тимчасове припинення виконання грошових зобов’язань, нарахування штрафних санкцій, зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами.

В Україні кредитний мораторій під час процедури банкрутства може бути затверджений судом, під час якого, фінансові установи не можуть стягувати заборгованість з боржників, а останні можуть отримати певний період часу для відновлення своєї фінансової стабільності.

Після закінчення процедури банкрутства ви будете вільні від усіх своїх боргів, ваше майно буде під захистом від будь яких зазіхань з боку кредиторів, і найголовніше під час складання звітів про свою фінансову ситуацію та платоспроможність для процедури банкрутства ви набудете для себе досвіду керування фінансами та будете відноситись більш відповідально та обережно до своїх фінансових дій.

Якщо у вас виникли труднощі з виплатою кредиту, найголовніше це не відкладати рішення на потім. Пам’ятайте, що у такій ситуації час працює не на вас, ви повинні покладатися на себе та свій розум і вирішення питання кредиту знаходиться повністю у ваших руках. Ви маєте оцінивши свою ситуацію та сили прийняти відповідне рішення обов’язково звернутись до юристів, які спеціалізуються на даній процедурі для швидкого та позитивного рішення вашої ситуації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація