Фото: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ДОГОВІР?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ДОГОВІР?

Час прочитання: 2 хв.

 Досить частими ситуаціями в сучасних реаліях є укладення цивільно-правових договорів суб’єктами господарювання з фізичними особами. В рамках таких договорів звичайні фізичні особи виконують певні роботи або ж надають послуги. Разом з тим, більшість суб’єктів господарювання не усвідомлюють, що вони є податковими агентами і зобов’язати нарахувати та сплатити відповідні податки до бюджету за таких фізичних осіб (податок на доходи та військовий збір).

 І від такого порядку навряд чи відійти. Разом з тим, в рамках такого порядку взаємодії перевагами для підприємців є те, що він не повинен надавати відпустку, не оплачувати лікарняний. Поряд з цим це є мінусом для фізичних осіб, що останні повинні усвідомлювати на момент укладення договору.

 Основною особливістю, на яку потрібно звернути увагу є те, що в договорі з фізичною особою не повинно бути жодних згадок, які наштовхували б на існування трудових відносин. Для цього потрібно обов’язково зазначити перелік робіт та строк, протягом якого вони мають бути виконані. Тобто, такі роботи по суті є разовими і мають певні часові рамки. В інакшому випадку Держпраці може розцінювати такі відносини як приховані трудові.

 Наступною особливістю на яку варто звернути увагу є те, що в трудовому договорі фіксується розпорядок дня. В цивільно-правовому договорі такої фіксації немає. Тобто, Ви фіксуєте лише перелік робіт (послуг). При цьому вартість робіт фіксується не з прив’язкою до місяця чи тижня, а є фіксованою, хоча може розбиватися на декілька платежів (аванс і основна частина). Тому рекомендуємо уникати оплати два рази в місяць, якщо послуги (роботи) тривалі. У таких ситуаціях можна складати календарний план виконання робіт, в рамках одного проекту, до яких і можна прив’язувати оплату з підписанням проміжного акту виконаних робіт чи наданих послуг.

 Відповідальність за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці передбачена статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої за приховування трудових відносин передбачено застосування штрафу у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 8 500 грн. до 17 000 грн. Це адміністративна відповідальність, до якої можуть притягнути при виявленні практично будь-яких порушень трудового законодавства. Варто звернути увагу на те, що даний штраф застосовується лише щодо посадової особи суб’єкта господарювання.

 Якщо говорити про санкції щодо самого суб’єкта господарювання, то вони передбачені статтею 265 Кодексу Законів про працю. Так, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), застосовується штраф в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні сума такого штрафу складає 60 000 грн.). Тобто, якщо неоформлених працівників буде декілька – то і штрафи будуть застосовуватися кратно їх кількості.

 Якщо у Вас виникли запитання – звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми знаємо як захистити Вас від застосування санкцій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація