Фото: Що потрібно для участі в тендері?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Що потрібно для участі в тендері?

Час прочитання: 3 хв.

Участь у публічних закупівлях є важливою складовою діяльності багатьох компаній та організацій, незалежно від їхнього розміру та спеціалізації. Цей процес дозволяє підприємствам отримувати можливість постачання товарів, послуг або виконання робіт для різних організацій, включаючи державні установи та приватні фірми. Проте, для успішної участі у тендері необхідно врахувати певні важливі аспекти та вимоги, які ставляться українським законодавством. А тому у цій статті ми поговоримо про те, що саме потрібно для участі у тендері, при цьому враховуючи положення нормативно-правових актів України.

Що слід розуміти під поняттям “тендер”?

Тендер (з англійської tender - пропозиція) - це процес відбору конкурентних пропозицій для постачання товарів, надання послуг та виконання підрядних робіт тощо, згідно з умовами, які були оголошені у тендерній документації. В проведенні тендерів керуються основними принципами, які включають: дотримання термінів, забезпечення прозорості, досягнення ефективності та здійснення справедливого конкурентного процесу між учасниками.

Головною особливістю тендеру є те, що всі його учасники перебувають в рівних умовах між собою та вони не мають доступу до пропозицій, які пропонують інші конкуренти в тендері, на відміну від публічного аукціону.

Яким чином можна взяти участь у тендері?

Будь-яка юридична особа, яка зареєстрована відповідно до вимог українського законодавства може відкрито подавати свою цінову пропозицію в державних публічних закупівлях (тендерах) через онлайн-платформу Прозоро. Для цього потрібно виконати наступні дії, а саме:

  • Пройти реєстрацію на будь-якому торговому майданчику, із яким співпрацює Прозоро. Такими майданчиками можуть бути - SmartTender, Newtend, e-tender, Держзакупівлі онлайн та інші;
  • Здійснити підписку на е-mail розсилку, при цьому вибравши параметри, які цікавлять саме вас - або предмет закупівлі, або відповідні замовники;
  • Подання власної цінової пропозиції на тендер, що зацікавив. При цьому таку ціну можна додатково обґрунтувати, щоб замовник обрав саме вас;
  • Успішне проходження етапу публічних торгів, на якому система Прозоро і визначає переможця, який запропонував найменшу ціну. Але замовник може відмовитися від цієї цінової пропозиції, оскільки виконання робіт чи якість наданих послуг або матеріалу не відповідає встановленим вимогам у тендерній документації.

Після проходження останнього етапу замовник надсилає переможцю публічних торгів повідомлення про підписання договору на виконання робіт, послуг чи доставлення товарів, а інші учасники отримують повідомлення про відмову в прийняття їхньої пропозиції.

Якщо хтось із учасників публічних торгів вважає, що публічні торги були проведені із порушення законодавчих актів України, то він може направити скаргу до Уповноваженого комітету. Крім того,  учасники також мають право вимагати від замовника розʼяснень чому саме перемогу в тендері отримала така цінова пропозиція від підприємства.

Якщо скарги були відсутні з боку учасників публічних торгів, то сторони підписують договір про співпрацю між собою.

Як гарантувати собі успіх на перемогу в тендері?

Для того, щоб підвищити свої шанси на успішне прийняття участі у тендері слід ретельно підготуватися, в цьому зможуть допомогти вам надійні фахівці - адвокатське бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда надасть вам якісні консультації щодо умов участі у публічних закупівлях та допоможе на всіх етапах проведення тендеру. Ми гарантуємо результат, адже маємо багаторічний досвід роботи із публічними закупівлями. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація