Фото: Що буде, якщо не оновити дані в ТЦК та СП?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Що буде, якщо не оновити дані в ТЦК та СП?

Час прочитання: 3 хв.

Коли законодавство про мобілізацію змінилося, це викликало тривогу серед багатьох людей. Дійсно, значна частина чинних нормативно-правових актів трансформувалася з прийняттям Закону № 10449 та Постанови Кабміну № 560. Якщо вас цікавить справді актуальна інформація, котра стосується царини військового права, ви можете звернутися за консультацією до фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми спеціалізуємося на цій галузі юриспруденції, тож завжди приділяємо увагу новим законам ще тоді, коли вони перебувають на етапі законопроектів. Це дає можливість одразу знати те, яким чином застосовувати нормативно-правовий акт на практиці, коли він набуває чинності.

Що потрібно знати про обов’язковість оновлення даних у ТЦК та СП?

Згідно з новим законом про мобілізацію, усі військовозобов'язані повинні протягом 60 днів з'явитися до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з метою оновлення даних. Це стосується як чоловіків, так і жінок медичних та фармацевтичних спеціальностей.

 

Якщо особа не приходить до ТЦК, відмовляється від отримання повістки чи не оновлює особисті дані, це несе за собою юридичну відповідальність в рамках адміністративного права та примусовий привід до ТЦК.

Що таке «вимога»?

Оновлене законодавство ввело в юридичний обіг поняття, котре називається «вимога». Так зветься спеціальний документ, який отримує військовозобов’язаний, якщо він не оновив дані. Надсилають цей документ представники ТЦК та СП.

Не варто плутати повістку та вимогу, оскільки вимога не є видом повістки. Навпаки, цей документ виписується вже після проігнорованої вимоги, якщо не відбулося адміністративного затримання. Вимога надсилається поштою. Однією з актуальних змін законодавства стало те, що військовозобов’язаний, який ігнорує повістки ТЦК, може бути тимчасово обмежений у праві керування транспортним засобом.

У випадку, якщо особа ігнорує й вимогу, ТЦК має право звертатися до суду. У таких ситуаціях суд може накласти штрафні санкції до 25500 гривень. Далі інформація передається до виконавчої служби.

Якими є дедлайни для оновлення даних?

Оскільки згаданий «мобілізаційний» закон був прийнятий 18 травня, у військовозобов’язаних був час на оновлення даних протягом 60 днів – тобто до 16 липня. Після цього оновлення даних без адміністративної відповідальності не передбачене.

Якщо ви міркуєте над тим, як оновити дані без ризику мобілізації, варто звернутися до професійних юристів з цим питанням.

 

Чим ми можемо допомогти?

Працюючи з запитами у царині військового права, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» надають широкий перелік послуг. Основними з них є:

  • Консультаційна підтримка. Ми відповімо на ваші запитання, і це дасть нагоду краще розібратися у своїх перспективах, спираючись на реальну інформацію, а не численні недостовірні дані, котрі курсують по цій темі у мережі.
  • Юридичний супровід. У тому числі, ми надаємо послугу фізичного супроводу до ТЦК. Це виключає ризик силової мобілізації, з яким, на жаль, іноді стикаються навіть ті, хто має право на відстрочку.
  • Представництво інтересів у суді. Якщо потрібно захистити ваші права та законні інтереси в судовій інстанції, наша команда готова допомогти.

Звертайтеся та почувайтеся більш захищеними в юридичній площині, коли ваш кейс супроводжує професійний юрист з військового права. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація