ШАХРАЙСТВО З БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ШАХРАЙСТВО З БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ

Час прочитання: 2 хв.

 Сьогодні поговоримо про надзвичайно поширену проблему для пересічних громадян, а саме шахрайство з банківськими картками. Шахраї дуже винахідливі і їх жертвами може стати будь-хто, навіть досить уважна людина. Вся ситуація починається зі схожого сценарію: Вам телефонує співробітник банку, повідомляє про підозрілу операцію.

 Звертаємо увагу, що реальні співробітники банку вже давно не роблять таких дзвінків.

 Далі можливим є застосування різних хитрощів:

  • Шляхом розпитувань у Вас з'ясовують персональні дані, дані карт, суми і потім виводять гроші.
  • Вам кажуть, що на телефон треба встановити програму для захисту Ваших грошей. Це програма віддаленого доступу до вашого телефону, яка дозволяє виводити гроші з мобільного банку (наприклад Приват24), і якщо є така послуга - оформити кредит і вивести гроші.
  • Вас переконують зняти гроші зі всіх рахунків і зарахувати на спеціальний рахунок.

 Більш витончені способи:

- випуск сайту - дублера банку, за допомогою якого дізнаються логін і пароль особистого кабінету. Тому завжди 10 раз перевірте на який сайт Ви зайшли, а при виникненні сумнівів – зателефонуйте до банку.

- сайти-дублери відомих онлайн магазинів з великими знижками або сайти для оформлення деяких послуг від держави.

 Тут мета - введення даних Ваших карт. Взагалі для онлайн шопінгу краще завести окрему Діджитал (Інтернет) карту і переводити на неї гроші тільки для покупок. Якщо навіть Ви введете її дані на ненадійному сайті, грошей для заволодіння шахраями великою сумою не буде.

- отримання копії паспорта, дублюючої сім-карти на ваш номер і вхід в мобільний банк.

  Як не стати жертвою шахраїв?

 Візьміть собі за правило не розмовляти з незнайомцями. Основна мета шахраїв: з'ясувати клієнтом якого банку Ви є і дані Ваших карт.

 Також нікому і ніколи не повідомляйте по телефону ці відомості. Краще відразу покласти трубку. Якщо Ви переживаєте за свої гроші після дзвінка, передзвоніть в банк самі або відвідайте найближче відділення банку.

Звертаємо увагу, що вказані вище протиправні діяння підпадають під ознаки кримінального злочину – шахрайства.

 Так, відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України, шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Даний злочин карається штрафом від 2-х тисяч до 3-х тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 200 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 3-х років.

 Звертаємо увагу, що розслідування інтернет-шахрайств здійснює Кіберполіція. Якщо ж Ви все-таки стали потерпілим від шахраїв, Ви можете звернутися із відповідним повідомленням чи заявою про вчинення злочину. Таке повідомлення можна залишити за посиланням. Після цього невдовзі з Вами зв’яжуться відповідальні працівники.

 Якщо у Вас виникли запитання або Ви потребуєте юридичної допомоги – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація