Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство

Час прочитання: 3 хв.

Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство - це комплекс запобіжних заходів, спрямованих на відновлення платоспроможності боржника, які можуть здійснюватися власниками, керівниками компанії або іншими зацікавленими особами ще до офіційного визнання банкрутства.

Така санація включає організаційні, фінансові, інвестиційні та інші заходи, метою яких є недопущення ліквідації боржника шляхом стабілізації його діяльності та відновлення платоспроможності. Вона дозволяє уникнути офіційної процедури банкрутства з її негативними наслідками.

 

План санації

План санації - це стратегія порятунку компанії від банкрутства. Він містить низку цільових заходів для відновлення платоспроможності підприємства до відкриття процедури банкрутства.

План розробляється під конкретну ситуацію і включає:

 • Конкретні суми, терміни та умови розрахунків з кредиторами, що беруть участь у санації.
 • Чіткий алгоритм дій та систему контролю за впровадженням плану.
 • Повноваження керівника проєкту з фінансового оздоровлення.

За потреби, план може окреслювати:

 • Диференційований підхід до різних груп кредиторів.
 • Механізми залучення додаткового фінансування.
 • Інші можливі варіанти оздоровлення компанії.

Ефективність плану підтверджується аналізом, що доводить переваги санації перед банкрутством. Також додається оцінка спроможності виконання запропонованих заходів.

Хто може ініціювати процедуру санації боржника?

Ініціювати процедуру санації боржника до відкриття справи про банкрутство можуть:

 • Засновники боржника - особи, які створили юридичну особу (підприємство, установу, організацію). Вони приймають рішення про ініціювання санації на загальних зборах.
 • Учасники боржника - особи, що вклали майно до статутного капіталу господарського товариства (наприклад, учасники товариства з обмеженою відповідальністю). Рішення про санацію можуть прийняти на загальних зборах учасників.
 • Акціонери боржника - власники акцій акціонерного товариства. Вони мають право ініціювати санацію шляхом прийняття відповідного рішення на загальних зборах акціонерів.

 

Переваги проведення санації до відкриття провадження у справі про банкрутство

До таких переваг безпосередньо можна віднести:

 • Можливість оперативно розпочати оздоровчі заходи, не чекаючи офіційного відкриття справи про банкрутство. Це дозволяє швидше стабілізувати фінансовий стан боржника.
 • Більша самостійність боржника у виборі заходів санації. На цьому етапі боржник самостійно розробляє план санації, а в разі відкриття справи санація буде проходити під контролем арбітражного керуючого.
 • Уникнення негативних наслідків офіційного відкриття справи про банкрутство, таких як арешт банківських рахунків, ускладнення умов отримання кредитів, втрата довіри партнерів тощо. Санація до відкриття справи дозволяє їх уникнути.

Чи потрібна санація вашому підприємству?

Якщо ви сумніваєтесь, чи підійде вашому підприємству процедура санації, радимо звернутися до фахівців юридичної компанії "Приходько та партнери".

Наші юристи допоможуть проаналізувати, чи є у підприємства реальна можливість відновити платоспроможність за допомогою санації, нададуть рекомендації щодо заходів санації та оцінять їх ефективність, допоможуть скласти план санації та організувати її проведення, проконсультують з усіх юридичних питань, пов'язаних з процедурою санації.

Наші фахівці комплексно оцінять ситуацію та можливості вашого бізнесу і дадуть кваліфіковану консультацію щодо доцільності санації саме для вас. Звертайтеся! Ми завжди відкриті для клієнтів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація