Самостійне виховання дитини, як підстава для відстрочки під час мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Самостійне виховання дитини, як підстава для відстрочки під час мобілізації

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, однак можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Право на звільнення від призову можна реалізувати шляхом подання заяви про відстрочку від призову з додаванням усіх необхідних документів, що підтверджують відповідні підстави.

Самостійне виховання дитини, як підстава для відстрочки під час мобілізації - edit pageЗаяву необхідно подавати до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку. Таку заяву можна подати як при отриманні військовозобов’язаним повістки так і за необхідності отримання відмітки територіального центру комплектування та соціальної підтримки у військово-обліковому документі при виїзді за кордон.

 

Разом з тим, радимо звертатися з такою заявою не чекаючи, коли з тих чи інших причин Вам доведеться відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, щоб у майбутньому унеможливити випадки мобілізації, за фактичної наявності підстав для отримання відстрочки.

За результатами розгляду заяви видається довідка про надання відстрочки на зазначеній підставі та/або проставляється відповідний штамп у військово-обліковому документі.

Самостійне виховання дитини, як підстава для відстрочки під час мобілізації - urb 4423 1

Наголошуємо, що правом на відстрочку від призову на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можна скористатися лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після призову під час мобілізації та зарахування до особового складу військової частини подавати заяву про відстрочку буде запізно. На цьому етапі необхідно застосувати підстави звільнення з військової служби, які визначені підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Законом прямо не передбачено, які документи підтверджують, що у вихованні дитини бере участь лише батько. Підтвердити, що мати не бере участі у вихованні, що дало б підставу батьку вважатися таким, що самостійно виховує дитину до вісімнадцяти років, можна посилаючись на рішення суду про розірвання шлюбу, в якому одночасно вирішено питання місця проживання дитини або ж отримати відповідний висновок органу опіки та піклування.

 

Отже, щоб отримати на зазначеній підставі відстрочку від мобілізації необхідно:

  • звернутися з відповідною заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • додати усі необхідні документи, які підтверджують існування зазначеної підстави;
  • заяву з додатками мають зареєструвати у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;
  • комісія територіального центру комплектування та соціальної підтримки ухвалює рішення щодо надання відстрочки.

Звертайтесь до АБ «Приходько та партнери» за фаховою юридичною допомогою щодо визначення у кожному конкретному випадку існування підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та отримання допомоги у підготовці відповідних документів. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться для уточнення інформації та первинної консультації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація