Фото: САМОСТІЙНЕ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

САМОСТІЙНЕ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ, ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ

Час прочитання: 2 хв.

Положенням абзацу п’ятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (надалі також ‒ Закон) військовозобов’язаним надано право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку із тим, що вони самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Звертаємо Вашу увагу, що Законом не конкретизовано, що така неповнолітня дитина (віком до 18 років) обов’язково має бути рідною дитиною військовозобов’язаного, що дає можливість стверджувати, що це може бути як і рідна дитина, так і усиновлена, адже визначальним фактором, у даному випадку, є саме факт здійснення виховання такої дитини.

Для того, щоб отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації необхідно звернутися з відповідною заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (надалі ‒ ТЦК та СП), у якому військовозобов’язаний стоїть на військовому обліку. До такої заяви додаються усі наявні документи, які підтверджують факт здійснення самостійного виховання дитини віком до 18 років.

У випадку існування у військовозобов’язаного вищенаведеної підстави для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, останній обов’язково має звернутися із відповідною заявою до ТЦК та СП, щоб не лише уникнути незаконної його мобілізації (адже не повідомивши ТЦК та СП про існування підстав для відстрочи, вони об’єктивно про це не знатимуть), а й для того, щоб реалізувати передбачений частиною 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та підпунктом восьмим пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, обов’язок щодо повідомлення ТЦК та СП про зміни у сімейному стані та наявність підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Про надання військовозобов’язаному відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації має бути зазначено у військово-обліковому документі та видано відповідну довідку про існування підстави для відстрочки відповідно до положень статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Документами, що підтверджують існування у військовозобов’язаного, який самостійно виховує дитину віком до 18 років, підстав для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації мають бути:

  • документ, що підтверджує родинний зв’язок (зокрема, свідоцтво про народження дитини),
  • свідоцтво про розірвання шлюбу із матір’ю дитини,
  • рішення суду про розірвання шлюбу з матір’ю дитини;
  • про позбавлення її батьківських прав та/або висновок органу опіки та піклування про те, що матір самоусунулася/не бере участі у вихованні дитини;
  • інші документи, які дають підстави зробити висновок, що військовозобов’язаний самостійно виховує дитину віком до 18 років.

 

Звертайтесь до Адвокатського Бюро «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку із самостійним вихованням дитини віком до 18 років.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація