РИЗИКИ ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

РИЗИКИ ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

Час прочитання: 3 хв.

Якщо аналізувати ризики при інвестуванні в нерухомість, то можна умовно поділити їх на чотири великих групи.

Перша група - строк інвестування

Зазвичай вкладання інвестицій в нерухомість відбувається на тривалий строк. Тут мова йде саме про нове будівництво, де інвестування починається від початку будівництва. Від початку будівництва до прийняття нерухомості в експлуатацію можуть пройти роки. Як буде розвиватися економічна ситуація в крані не відомо, а тому саме строк інвестування в нерухомість і є першим ризиком. Оскільки прибуток можна отримати через тривалий проміжок часу. Якщо говорити про вторинний ринок нерухомості, то строк тут також має значення, адже залежно від мети інвестування строк окупності та отримання доходу може також тривати кілька років.

Інвестиції це одна з можливостей для отримання прибутку. А інвестиції в нерухомість завжди були популярними серед бізнесу та громадян, які бажають вигідно вкласти гроші. Але як і в будь-якій сфері інвестування існують певні ризики.

Друга група - цінова політика та попит.

Ціни на будівельні матеріали останніми роками швидко йдуть вгору. Тобто для того, щоб отримати готову нерухомість з якої можна мати прибуток потрібні вклади. А зважаючи на низький рівень доходів населення попит може бути не такий очікуваний як на початку інвестування.

Третя група - документальні ризики.

Інвестуючи в нерухомість необхідно детально вивчити всі документи об'єкта інвестування. Починаючи з цільового призначення земельної ділянки та закінчуючи аналізом реєстрів для того, щоб розуміти чи варто мати справу з тим чи іншим забудовником. Адже не мало є ситуацій коли будівництво “заморожується” на підставі рішення судів, і тоді свої інвестиції повернути не просто. Якщо на цьому етапі виникають труднощі варто звертатися до адвоката у сфері нерухомості, який може детально проаналізувати об'єкт інвестування та відповість на питання.

Четверта група - схема інвестування та вибір об'єкта інвестування.

При інвестуванні в нерухомість варто оцінити та проаналізувати зобов'язання забудовника перед інвесторами. Для цього необхідно з усією серйозністю підійти до укладання договору. Оскільки в договорі має бути чітко прописано терміни здачі нерухомості в експлуатацію та штрафні санкції за неналежне виконання договору. Якщо в договорі не буде прописано чітко всі умови, то це додатковий ризик втратити свої інвестиції.

Щодо об'єкта інвестицій, то тут також варто розуміти, що інвестиції в комерційну нерухомість можуть принести прибуток швидше ніж в житлову. Це пов'язано з тим, що зазвичай комерційні приміщення швидше здаються в експлуатацію.

Отже, підсумовуючи, варто зазначити, що не зважаючи на те в який об'єкт нерухомості Ви не інвестували ризики завжди будуть. Але для того, щоб їх мінімізувати не варто економити на послугах адвоката з нерухомості. Адже краще попередити можливі негативні наслідки ніж їх вирішувати в майбутньому.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація