Фото: Розрахунок пенсії за вислугу років військовослужбовцям

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Розрахунок пенсії за вислугу років військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Військові пенсії за вислугу років – одна з поширених тем, з якими клієнти звертаються за юридичними консультаціями, а також за підтримкою у форматі представництва під час взаємодії з уповноваженими державними органами та безпосередньо в суді. Дійсно, у більшості випадків спроба довести свою правоту та відстояти законні права й інтереси перед Пенсійним фондом завершуються саме через залучення судової інстанції. Особливо – у ситуаціях, коли складність чинного законодавства дає змогу чиновникам трактувати на власний розсуд ті чи інші норми. Однак, коли закон та судова практика на боці наших клієнтів, ми знаємо, як діяти в подібних справах. Розглянемо питання більш детально в юридичній площині.

Що говорить чинне законодавство?

Профільний нормативно-правовий акт, який регулює питання розрахунку пенсії військовослужбовцям – це Закон № 2262 під назвою «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема особливої уваги потребує стаття 13 цього Закону. Там йдеться про конкретні розміри пенсій за вислугу років. Зокрема згадано про військових, які мають вислугу 20 років – для них передбачена пенсія у розмірі половини грошового забезпечення. Також вказано про пенсії працівників поліції та НАБУ.

У статті також є норма щодо випадків, коли людина йде на пенсію у зв’язку зі станом здоров’я. Тоді передбачено дещо більше забезпечення. За кожен рік вислуги, який настає після мінімальних 20 років, нараховується ще 3% грошового забезпечення.

Максимальний розмір пенсії, згідно зі ст. 13 Закону України № 2262, не повинен бути більшим від 70% грошового забезпечення. Винятки – особи, які під час служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Якщо йдеться про І категорію, то це 100% грошового забезпечення, а якщо про ІІ, то 95%.

 

Що говорить судова практика?

Тут варто звернутися до зразкової справи Верховного Суду від 04.02.2019 № Пз/9901/58/18 (№240/5401/18). Позивач звернувся до ВС із заявою щодо протиправних дій управління ПФ у Житомирській області, коли призначена йому пенсія у розмірі 83% від грошового забезпечення була зменшена до 70% на підставі постанов Кабміну №704 та №103. Позивач отримав від місцевого ТЦК довідку від 20 березня 2018 року, де йшлося, що тепер його пенсія обчислюється у відповідності до нової норми щодо 70% від грошового забезпечення.

Аргументуючи свою позицію, позивач зазначив, що обсяг та зміст соціальних гарантій не може звужуватися шляхом зміни законодавства, а правовідносини між громадянином та державою з питання пенсійного забезпечення виникають у момент виникнення права на призначення пенсії. Також військовий мотивував свою думку тим, що призначення пенсії та її перерахунок є різними процедурами за своїм змістом, тому перераховувати до 70% грошового забезпечення уже призначену пенсію ПФ не мав права.

 

Представники Пенсійного фонду заперечували позов, однак Верховний Суд виявився на боці позивача. Тож, якщо ви маєте подібну проблему, то знайте про те, що і законодавство, і судова практика – на вашому боці. Тим більш – значно легше відстоювати свої законні інтереси за налагодженим алгоритмом, коли є ті, хто вже створив відповідний прецедент.

Підводячи риску…

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» допоможе своїм клієнтам вирішити питання, пов’язані зі справедливим призначенням військової пенсії за вислугою років. Тож звертайтеся – ми докладемо необхідних зусиль та використаємо свій успішний досвід, аби він слугував і вам.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація