Розрахунок очікуваної вартості закупівлі тендеру

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Розрахунок очікуваної вартості закупівлі тендеру

Час прочитання: 3 хв.

Публічні закупівлі в Україні створювались з єдиною метою - прозоре проведення тендерів серед різних державних установ та обрання на конкурентній основі переможця тендеру поміж потенційних його учасників. Крім цього, одними із головних принципів публічних закупівель на сьогодні є максимальна економія бюджетних коштів та ефективність їх проведення. Однак, щоб цього досягти на практиці, потрібно займатися попереднім оптимальним плануванням публічної закупівлі. А тому етап розрахунку очікуваної вартості закупівлі тендеру є завжди важливим та актуальним для успішного проведення тендеру в цілому. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні. У цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості проведення розрахунку очікуваної вартості закупівлі тендеру за українським законодавством.

 

Що слід розуміти під очікуваною вартістю публічної закупівлі в Україні?

Із аналізу положень чинного українського законодавства вбачається, що під

очікуваною вартістю публічних закупівель слід розуміти розрахункову вартість предмета тендеру на конкретних умовах поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг із обовʼязковим включенням всіх необхідних податків та зборів для його успішного проведення в майбутньому й обрання переможця.

Можна сказати, якщо очікувана вартість закупівлі тендеру буде надто низькою, то потенційні учасники з боку ринку не будуть зацікавлені в тому, щоб взяти участь у даній публічній закупівлі. Якщо ж навпаки очікувана вартість тендеру буде надто високою, то в такому випадку нівелюється принцип максимальної економії бюджетних коштів для проведення публічної закупівлі.

Тому на практиці досить важливо вірно провести розрахунок очікуваної вартості закупівлі тендеру для того, щоб залучити якомога більше потенційних учасників, підвищити конкуренцію серед них для отримання більш вигідної тендерної пропозиції та провести ефективно весь закупівельний процес в цілому.

 

Який загальний алгоритм проведення розрахунку очікуваної вартості закупівлі тендеру?

Для того, щоб провести розрахунок очікуваної вартості закупівлі тендеру, потрібно дотримуватись наступного алгоритму дій, а саме:

  • Перш за все, замовнику публічної закупівлі потрібно визначити потребу в товарах, роботах чи послугах, які він хоче отримати у результаті проведення тендеру;
  • Визначити характеристики предмета закупівлі. На цьому етапі слід зайнятися описом всіх якісних та технічних характеристик товарів, робіт чи послуг, які можуть впливати на їх кінцеву ціну;
  • Проаналізувати пропозиції економічного ринку, які на сьогодні існують в інших публічних закупівлях;
  • Встановити умови оплати постачання товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  • Провести розрахунок очікуваної вартості закупівлі тендеру. На цьому етапі можна користуватися різними джерелами інформації для визначення кінцевої вартості, а саме: комерційними пропозиціями від виробників товарів, надавачів послуг чи виконавців робіт; провести аналіз світових, регіональних бірж, торгових майданчиків та електронних платформ; користуватися інформацією, яка доступна з системи електронних закупівель на Прозоро; використовувати визначені ціни державою (постанови, накази, тарифи тощо).

Якщо у вас залишились питання щодо проведення розрахунку очікуваної вартості закупівлі тендеру, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда нараховує тільки досвідчених фахівців в сфері публічних закупівель, які чудово розуміються на практичних нюансах проведення тендерів та завжди працюють на результат для наших клієнтів. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація