Розрахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Розрахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж

Час прочитання: 4 хв.

Зважаючи на проведенні пенсійні реформи в Україні, змінюються умови у розрахунку та призначення пенсій. Поступово підвищується пенсійний вік та необхідна тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком. Водночас зберігається норма щодо доплат до пенсії за кожний повний рік стажу понад встановлений мінімум.

Коли виникає необхідність доплати?

Законодавство України передбачає доплату пенсії за понаднормовий стаж. Відповідно до висвітленого в законі, за кожен додатковий рік стажу понад 35 років для чоловіків і 30 років для жінок пенсія зростає на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до Закону. Проте максимальне збільшення обмежено 1% мінімального розміру пенсії за віком або розміром прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

 

Важливо! Закон не встановлює жодних обмежень щодо максимальної кількості років понаднормового стажу, які враховуватимуться при розрахунку доплати.

Як отримати доплату?

Щоб отримати належну доплату, необхідно:

  • Подати до Пенсійного фонду України заяву про призначення доплати;
  • Надати довідку про загальну кількість років страхового стажу.

Довідку про загальну кількість років страхового стажу можна отримати в органах Пенсійного фонду України, а також Територіальних органах Пенсійного фонду України або на веб-порталі Пенсійного фонду України.

Важливо! Доплати до пенсії призначаються пенсіонерам, яким встановлено пенсію за віком відповідно до чинного законодавства.

Що стосовно доплат військовослужбовцям?

Для військовослужбовців, як і для інших пенсіонерів, діє загальний порядок розрахунку доплати за понаднормовий стаж. Однак, є деякі особливості, які необхідно враховувати.

Відмінність у страховому стажі

Відповідно до законодавства України, для військовослужбовців кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком, становить:

  • 25 років - для чоловіків;
  • 20 років - для жінок.

Доплата за понаднормовий стаж військовослужбовців є додатковою гарантією, яка забезпечує їм гідну пенсійну виплату

Як отримати доплату військовослужбовцям?

Для військовослужбовця, щоб отримати доплату потрібно провести аналогічну процедуру з подання до Пенсійного фонду України заяву про призначення доплати та надати довідку про загальну кількість років страхового стажу. Проте додатковим є надання довідки про військову службу.

Довідку про військову службу можна отримати в кадровому органі військової частини, де проходила військова служба.

Додаткова інформація щодо військовослужбовців

  • Для військовослужбовців, які мають право на призначення пенсії за вислугу років, доплата за понаднормовий стаж обчислюється лише за страховий стаж, набутий після досягнення 25-річного (для чоловіків) або 20-річного (для жінок) віку.
  • Для військовослужбовців, які мають право на призначення пенсії за віком, доплата за понаднормовий стаж обчислюється за весь страховий стаж, набутий до досягнення пенсійного віку.
  • Для військовослужбовців, які мають право на призначення пенсії за інвалідністю, доплата за понаднормовий стаж обчислюється за весь страховий стаж, набутий до настання інвалідності.

 

Послуги адвокатів та юристів по пенсійним справам

Якщо у вас виникли питання або ж Ви вагаєтесь щодо правильності дій - звертайтесь до юридичної компанії "Приходько та партнери". Тут ви гарантовано отримаєте якісну правову підтримку, зі зрозумілими поясненнями та відповідальним супроводом на кожному етапі. Наша команда юристів готова допомогти вам розв’язати ваші правові питання з увагою та професіоналізмом. Ми займаємось різними категоріями пенсій тож маємо безцінний досвід.

Щоб отримати консультацію або юридичну допомогу по пенсійним питанням - заповніть форму на нашому сайті і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом.

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація